Z Myślenic na Mistrzostwa Europy

Sport 17 lipca 2018 Wydanie 25/2018
Z Myślenic na Mistrzostwa Europy

Udział w Mistrzostwach Europy to cel jaki tancerki myślenickiego klubu Lady Fitness postawiły sobie na początku tego sezonu

Choć momentami było bardzo ciężko i trzeba było pogodzić szkołę z treningami, zapomnieć o życiu prywatnym i czasie wolnym - opłaciło się. Ten sezon był pasmem sukcesów dla tancerek Lady Fitness. Umiejętności gimnastyczno-taneczne i coraz częściej akrobatyczne, skutkują świetnymi wynikami.

Zaczęło się od Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym (nowa dyscyplina, która ma zostać olimpijską) podczas których w kategoriach acro-solo, duetów i zespołów dziewczęta przywiozły 6 medali. Kolejny udział zespołu Shine przyniósł trzecie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Tańca.

Kilka ostatnich miesięcy było bardzo pracowitych, ponieważ klub wystartował w eliminacjach do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Chorwacji. Międzynarodowe jury spośród wszystkich polskich zawodniczek, wybrało aż 12 z Myślenic, które oficjalnie reprezentować mogą Polskę w Opatiji. Pośród nich są w kategoriach solo i duetów: Joanna Szlachetka i Klaudia Wójcik, Julia Senderska, Aleksandra Siedlecka, Marcelina Raczek, Alicja Podoba, Martyna Wójcik, Izabela Szlachetka, Marcelina Raczek, Oliwia Nosek, Emilia Graca oraz zespół Shine i Jet. Oprócz tego wysokie wyniki osiągnęły Natalia Kuchnia i Emilia Kruszec jako wicemistrzynie Polski w swojej kat. wiekowej oraz najmłodsze dziewczęta do 8 roku życia - Lena Latoń i Alicja Siedlecka.

Dziewczyny mimo awansu do mistrzostw, zgodnie z planem wystartowały w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości, w którym udowodniły, że po całym sezonie można pokazać na co je stać. Podczas gali laureatów zdobyły 6 pierwszych miejsc, 4 razy drugie oraz jedno trzecie.