Z palmami, stroikami i kartkami świątecznymi

Z palmami, stroikami i kartkami świątecznymi

Na rynku w Sułkowicach można już było poczuć wiosnę. Aby jeszcze bardziej pokazać czar i moc tych świąt Wielkanocnych w Sułkowicach od trzech lat organizowany jest kiermasz, by spóźnialscy jeszcze mogli kupić palmę, zapobiegliwi dekoracje świąteczne, serwetki, czy stroiki na groby bliskich, a niecierpliwi - pyszne ciasta i słodkości

Na kiermaszu piękne stoiska przygotowały szkoły podstawowe z Sułkowic. Jedynka im. Adama Mickiewicza zachwyciła głównie bogactwem przepysznych ciast, hojnie napieczonych przez rodziców uczniów, dystrybuowanych przez reprezentację wspaniałych mam, które poświęciły na to swoją wolną niedzielę. Dwójka - im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - przygotowała na stoisko dekoracje i słodkości wykonane i bezpośrednio rozprowadzane rękami swoich uczniów, oczywiście pod opieką nauczycielek.

Kunszt ludowo-artystyczny zaprezentowały gospodynie ze Stowarzyszenia „Kalina” z Rudnika, które w swojej ofercie miały i stroiki świąteczne, przepiękne serwety, palmy i koguciki, a nawet ciężkie zające wykonane ze skarpetek i ryżu. Na kiermaszu można było nabyć miody z „Pasieki Szwagrów” Antoniego Bieli i Marka Bobła z Harbutowic, różnego rodzaju sery i oscypki - także w kształcie zajęcy i baranków od Marii Głodek z Nowego Targu. Stoisko dekoracyjne przygotował Sułkowicki Ośrodek Kultury, wystawiając na nim najlepsze prace nagrodzone w wielkanocnym konkursie stroików i kartek świątecznych.