Zabawa w stylu lat 70

30 sierpnia 2007 Wydanie 32/2007
Zabawa w stylu lat 70
Sound of Boney M. Sheyla Bonnick podczas sobotniego występu, fot. Piotr Jagniewski

Przez dwa dni 25-26 sierpnia na plaży trawiastej na Zarabiu trwało odjazdowe pożegnanie lata. W tym roku obowiązywała konwencja i zabawa w stylu lat 70 i 80, a ich ukoronowaniem były brawurowe i ekspresyjne koncerty – w sobotę: Sound of Boney M. Sheyla Bonnick (na zdjęciu), i niedzielny zespołu Liverpool z Lubina.

Znowu wspaniała publiczność znakomicie falowała i tańczyła w rytm niezapomnianych hitów Boney M. jak również coverów zespołu The Beatles i Czerwonych Gitar. To była sentymentalna podróż w dawne lata, ale to magiczne miejsce myślenickiej estrady na plaży trawiastej działało tak, że młode pokolenia czuły się tak samo jak ich rodzice i nawet dziadkowie, żywiołowo reagując na przeboje sprzed 30 – 40 lat.

Oprócz gwiazd na scenie koncertowała Paulina Bisztyga z zespołem, Noro Lim i mieliśmy również sporą dawkę folkloru bałkańskiego w wykonaniu zaprzyjaźnionego zespołu Mladost z Niszu w Serbii, a na ręce jego kierownika Zlatko Hermana burmistrz Maciej Ostrowski przekazał podziękowanie i list gratulacyjny. Tradycyjnie prawdziwy show dał Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka.

Obydwa występy spotkały się z aplauzem i spontanicznym przyjęciem publiczności. Olbrzymim powodzeniem cieszyło się rodzinne i młodzieżowe karaoke, sporo było konkursów i zabaw z atrakcyjnymi nagrodami. Na plażę zawitał także wypieszczony model Seata 133 z roku 1975, którego właścicielem jest Robert Pach.

Na telebimie pokazywano fotografie i zdjęcia „Dawnych Myślenic czar” z archiwum UMiG i myślenickich fotografów. Pożegnanie lata zwieńczyła szalona dyskoteka w rytm muzyki lat 70 i 80.

Patronat medialny sprawowała m.in. Gazeta Myślenicka.

Stanisław Cichoń