Zabawy matematyczne

Edukacja 11 czerwca 2019 Wydanie 21/2019
Zabawy matematyczne
Laureaci XIII Gminnego Konkursu Matematycznego w Krzyszkowicach

Dla uczniów klas czwartych uczestniczących 21 maja w XIII Gminnym Konkursie Matematycznym w Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach matematyka to nie tyle nauka, co absorbująca zabawa – ciekawa i pożyteczna.

W rywalizacji wzięło udział 12 szkół gminnych z: Bęczarki, Bysiny, Jasienicy, Jawornika, nr 3 i nr 4 w Myślenicach, Polanki, Poręby, Trzemeśni, Zasani, Głogoczowa i Krzyszkowic. Dwuosobowe reprezentacje parami pokonywały siedem konkurencji w formie gier matematycznych i zadań praktycznych, takich jak: tangram sportowy, układanka zręcznościowa, rysowanka wycieczkowa, mozaika logiczna, malowanka owocowo-warzywna, piramida owocowa, matematyczna ścieżka zdrowia.

Tematyka konkurencji nawiązywała do zdrowego odżywiania i stylu życia. Organizowany jest on co roku przez nauczycielki matematyki Aleksandrę Dudzik z SP w Krzyszkowicach i Lilianę Jedlińską-Maciejewską z ZPO w Głogoczowie. Celem konkursu jest wykorzystywanie wiedzy matematycznej w praktyce, ćwiczenie umiejętności poszukiwania nietypowych rozwiązań problemów matematycznych, rozwijanie zainteresowań oraz podnoszenie sprawności rachunkowej.

Na uroczystość wręczenia nagród przybyli: przewodniczący rady miejskiej Jan Podmokły oraz przedstawicielki Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Adrianna Poradzisz i Katarzyna Hajdus. Zwycięzcy otrzymali puchar i medale ufundowane przez dyrektora SP w Krzyszkowicach oraz Radę Rodziców przy ZPO w Głogoczowie oraz cenne nagrody ufundowane przez burmistrza i radę miejską, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki podarowane przez hurtownię artykułów szkolnych, biurowych i zabawek Euro Trade z Krakowa, hurtownię papierniczą Marek z Myślenic, PUH Sport Plus, FHU Sonata, księgarnię Pod Arkadami, straż miejską oraz anonimowego darczyńcę. Sponsorami słodkiego poczęstunku dla uczestników były firmy: Fantic – producent napojów i soków, piekarnia Jerzy Sidor, firma gastronomiczno-cateringowa Kario z Krakowa oraz rodzice uczniów klas IV z Krzyszkowic.

Laureaci: I miejsce Szymon Meus i Antoni Musiał z SP 3 w Myślenicach, II miejsce Anna Kamyczura i Maksym Meus z Poręby, III miejsce Justyna Jawańska i Szymon Hobot z Jawornika.

Aleksandra Dudzik,

Liliana Jedlińska-Maciejewska