Zabytkowe i kultowe dla Biało-Czerwonej

Zabytkowe i kultowe dla Biało-Czerwonej

Około 150 pojazdów prezentowało się w Myślenicach na „Zlocie zabytkowych i kultowych samochodów, motocykli i innych pojazdów”. W ten sposób Franciszek Wołek i Motosport Myślenice postanowili uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Najstarszy był samochód marki Renault z 1909 roku. Przybyły zabytkowe motocykle marek: Zundapp, Junak, BMW oraz wielu innych. Można też było obejrzeć kultową motorynkę. Sporą grupę stanowiły samochody, którymi jeździło się w okresie PRL-u, marki: polski Fiat 125p, Fiat 126p, Syrena, Trabant oraz marek amerykańskich i europejskich.

Jak zwykle na tego typu zlotach nie zabrakło wypielęgnowanych i pięknych Mercedesów 180 - 170. Na myślenicki Rynek zawitał też Aston Martin z 1937 r., uczestnik wielu rajdów Mille Miglia w Argentynie i w Azji. Wielkim rarytasem zlotu był Henkel-Trojan zbudowany z części samolotu konstrukcji niemieckiej.

Wielu uczestników zlotu udekorowało swoje samochody biało-czerwonymi flagami, a wszyscy otrzymali od organizatorów czerwone różyczki. Paweł Kozak i kawiarnia Paulinka częstowali przybyłych wojskową grochówką, kawą i herbatą.

Przy pięknej pogodzie samochody prezentowały się wspaniale, zlot przyciągnął na Rynek bardzo dużo osób, a pierwszokomunijne dzieci miały okazję do sfotografowania się przy pięknych starych samochodach. Imprezę prowadził Piotr Gablankowski, a nagłośnienie zapewniło TG Sokół.

Ryszard Sobkowicz Ryszard Sobkowicz Autor artykułu

Nauczyciel i reporter, który ostatnie 25 lat poświęcił na relacjonowanie życia lokalnych społeczności - szczególnie funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych. (HISTORIA, WYDARZENIA, SAMORZĄD, KULTURA)