Zakończenie roku akademickiego w UTW

Kultura 18 czerwca 2019 Wydanie 22/2019
Zakończenie roku akademickiego w UTW
Zakończenie VIII roku akademickiego UTW. Słuchacze i zaproszeni goście Fot. fot. M. Nowak

W bardzo serdecznej, wręcz rodzinnej atmosferze odbyło się 12 czerwca zakończenie kolejnego roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem studentów gościł obiekt w Skomielnej Czarnej – Hotel Olivia Medical Spa, wzorowo klimatyzowany, co miało kluczowe znaczenie dla spotkania, gdyż temperatura powietrza przekraczała trzydzieści stopni Celsjusza.

Część oficjalna trwała półtorej godziny, składało się na nią podsumowanie roku, omawianie osiągnięć, w tym sportowych,

plastycznych, podkreślano entuzjazm, jaki wzbudzają występy chóru, staje się on prawdziwą wizytówką placówki.

Następnie miały miejsce bardzo liczne podziękowania, dziękowały prezes: Halina Kaczmarek i wiceprezes Krystyna Nowak. Także i im dziękowano. Wręczano nagrody, dyplomy, były przemówienia gości i krótka prezentacja multimedialna.

W imieniu starosty powiatowego list okolicznościowy odczytał członek zarządu powiatu Bolesław Pajka. Następnie przemawiali przedstawiciele myślenickiego oddziału Staropolskiej Szkoły w Kielcach, w tym dr Antoni Kasprzycki, współpraca z nią rozwija się dynamicznie i co najważniejsze – wydaje się satysfakcjonować obie strony uczelnię i UTW.

UTW liczy 166 osób, średnia frekwencja na wykładach wynosiła 86 osób, dlatego idealnym miejscem na nie jest aula I LO. Wachlarz zajęć musi imponować, ostatnio z inicjatywy Ireny Lijewskiej powstał nawet Dyskusyjny Klub Filmowy.

Obiecujemy, że o seniorach będziemy dużo pisać, podpowiadając np. jak dołączyć do miast takich, jak Rabka czy Łazy, które ich zaangażowanie oraz potencjał używają bardzo udanie w celach promocyjnych. Całej społeczności UTW życzymy udanego i zdrowego wypoczynku letniego.

Antonina Sebesta