KWW Jarosława Szlachetki

Zapaśnicy tym razem słabiej

Sport 10 stycznia 2014 Wydanie 1/2014

Na matach w Raciborzu wystąpili zapaśnicy KS Dalin podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Zapasach w stylu klasycznym. Tym razem jednak nie zanotowali dobrego występu

Mistrzostwa Polski Młodzików zostały zorganizowane w tej grupie wiekowej po raz drugi. W zawodach uczestniczyło 224 zawodników z 47 klubów. Województwo małopolskie pod wodzą Roberta Proszkowca reprezentowali czołowi zawodnicy naszego klubu, członkowie kadry województwa małopolskiego młodzików: Karol Turała – kat. wagowa do 47 kg, Maciej Turała – kat. do 47 kg, Karol Stachura – kat. do 53 kg, Arkadiusz Majda – kat. do 66 kg.

- Biorąc pod uwagę wysoką dyspozycję zawodników i sukcesy osiągane w poprzednich zawodach jechaliśmy do Raciborza z nadzieją zdobycia dwóch medali. Maciej Turała i Karol Stachura kilkakrotnie pokazali w 2013 roku, że stać ich na pokonanie czołowych zawodników w swoich kategoriach wagowych - podkreślał trener.

Niestety na najważniejszych zawodach o tytuł Mistrza Polski częściowo zadecydowało losowanie, a także słabsza dyspozycja w ostatnich walkach decydujących o wejściu do półfinału i prawo walki o brązowy medal. Maciek wygrał dwie pierwsze walki i w trzeciej spotkał się z wicemistrzem Polski młodzików i brązowym medalistą Pucharu Polski kadetów Michałem Twardowskim z Piotrkowa. Po emocjonującej walce Maciek ku zaskoczeniu wszystkich wygrał tę walkę. W następnej nie sprostał również wyżej notowanemu Remigiuszowi Mechowi z Kostrzyna, choć trzymał go w pozycji zagrożonej. W wyniku przegranej trafił do grupy B gdzie miał jeszcze szansę walki o brązowy medal. Niestety, przegrał również kolejną walkę z Dominikiem Rugałą z Gdańska i zajął ostatecznie 9 miejsce na 38 zawodników w kategorii wagowej do 47 kg.

Brat Maćka - Karol, walczący również w tej samej kategorii wagowej już w pierwszej walce trafił na późniejszego złotego medalistę Aleksandra Mielewczyka z Kartuz i nie był w stanie nawiązać walki. W kolejnej z Danielem Stępniem z Bełchatowa było już znacznie lepiej. Karol zdobył 3 punkty, lecz później zaliczył wpadkę i przegrał przez położenie na łopatki. Dzięki zdobytym punktom zajął 32 miejsce.

Karol Stachura już w pierwszej walce trafił na medalistę Mistrzostw Polski Kadetów oraz późniejszego brązowego medalistę Mistrzostw Polski - Marka Kaługę z Wierzbicy i przegrał przez położenie na łopatki. Następnie trafił do grupy B gdzie wygrał pod rząd trzy walki. W piątej rundzie dał się zaskoczyć i przegrał z Adamem Gardziołą z Zamościa. Zawody zakończył na 10 miejscu wśród 33 zawodników w kategorii wagowej do 53 kg.

Arkadiusz Majda również zdobył kilka punktów i zajął 19 miejsce w kategorii do 66 kg.

Trzeba zaznaczyć że wszyscy nasi zawodnicy prezentowali wyrównany poziom i tylko nieznacznie przegrywali swoje walki. Nie zmienia to faktu, że Maciek i Karol nie powinni byli przegrać swoich ostatnich pojedynków z teoretycznie mniej doświadczonymi przeciwnikami.