Zapaśniczy Dalin z medalami

Zapaśniczy Dalin z medalami
Zapaśnicy Dalinu z medalami i dyplomami

Do udziału w II Turnieju w ramach Małopolskiej Ligi Zapaśniczej w sobotę 1 czerwca w Krakowie zgłosiło się 103 zawodników z pięciu klubów województwa małopolskiego, a także dwie krakowskie klasy sportowe z SP 41 i SP 157 prowadzone przez trenerów KS Bieżanowianka.. Klub Sportowy Dalin reprezentowało jedenastu zawodników. Wszyscy wrócili z medalami i dyplomami.

Byli to: Kadeci – Mikołaj Łętocha (II miejsce), Młodzicy –Kacper Bijan i Filip Pacelt (obydwaj I miejsce) oraz Dzieci – Michał Niedojad (II miejsce), Witold Cygan (III miejsce), Patryk Jaśkowiec (I miejsce) i Sami Al Kadi (III miejsce), bracia Adam i Dariusz Marchwińscy, Konrad Sroka (wszyscy trzej II miejsce) i Kacper Żelazny (I miejsce). Każdy z nich stoczył po kilka bardzo zaciętych pojedynków, a ich rezultaty należy ocenić pozytywnie, bo wszyscy wrócili z medalami i dyplomami. Potwierdzeniem dobrej postawy podopiecznych Ryszarda Szpakiewicza i Roberta Proszkowca był fakt, że drużynowo w klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy zajęli trzecie miejsce.

Zawody były bardzo dobrze zorganizowane. Nad całością czuwał wiceprezes KS Bieżanowianka – Jacek Małek. Sędziowie Marek Witek, Piotr Budzyn i Piotr Kudas z Krakowa oraz Robert Proszkowiec z Myślenic sędziowali bardzo profesjonalnie, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczestników. Licznie zgromadzeni rodzice zadbali o głośny doping, a na zakończenie, po dekoracji zwycięzców, wszyscy otrzymali poczęstunek od organizatora.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).