Zapobiegli pożarowi

Miasto 5 czerwca 2018 Wydanie 19/2018
Zapobiegli pożarowi

Funkcjonariusze Maciej Zięba i Michał Bargiel weszli do mieszkania osiemdziesięciolatki przez balkon w ostatniej chwili. Jak mówią niewiele brakowało, aby doszło do pożaru

Do tej niecodziennej sytuacji doszło na Osiedlu 1000-lecia, skąd jedna z mieszkanek o swoich podejrzeniach zawiadomiła dyżurnego. Jak się okazało w sąsiednim mieszkaniu od dłuższego czasu słychać było gwizdek czajnika gotującego wodę, jednak nie było żadnych oznak sugerujących, aby ktoś znajdował się w mieszkaniu.

- Przybyli na miejsce st. sierż. Maciej Zięba i st. post. Michał Bargiel zastali zamknięte drzwi do mieszkania i pomimo dzwonienia i pukania nie dostali się do środka. Biorąc pod uwagę fakt, że pozostawiony na palniku czajnik może stać się przyczyną pożaru, postanowili dostać się do mieszkania przez balkon – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Jeden z policjantów nie zważając na to, że znajduje się na drugim piętrze przeskoczył z tarasu sąsiadów na balkon mieszkania, a następnie przez uchylone okno dostał się do środka. Jak się okazało, na palniku stał rozgrzany do czerwoności czajnik, w którym nie było już ani kropli wody. W mieszkaniu znajdowała się 80- letnia kobieta, która zapomniała o tym, że zostawiła go na kuchence. - Na szczęście dzięki czujnemu zachowaniu sąsiadów i ryzyku podjętemu przez funkcjonariuszy nikomu nic się nie stało, a cała historia dobrze się skończyła – podsumowuje Dawid Wietrzyk.