Zapuszczą korzenie po raz drugi

Zapuszczą korzenie po raz drugi

Na Zarabiu 30 kwietnia odbędzie się druga edycja akcji „Zapuśćmy korzenie” organizowanej przez „Dylematy” Klub Mamy i Taty przy współpracy z Nadleśnictwem oraz Urzędem Miasta i Gminy Myślenice

Wydarzenie ma na celu upamiętnić datę urodzin dzieci, które wspólnie z najbliższymi zasadzą swoje drzewo. Każda sadzonka opatrzona będzie tabliczką z imieniem dziecka i datą jego urodzin. Posadzonych zostanie 30 nowych drzew oraz wymienione te, które się nie przyjęły.

- Dlatego już teraz zapraszam wszystkich, którzy sadzili drzewka w zeszłym roku, aby sprawdzić jak się miewają po zimie oraz osoby, które nie uczestniczyły w akcji, a chciałyby posiadać „własne” drzewo w przestrzeni publicznej - mówi Magdalena Ścibor, organizatorka akcji.

Akcja odbędzie się o godzinie 10 na Zarabiu - obszar przy alejce spacerowej za placem zabaw, a przed parkingiem i nowym parkiem linowym. Ilość miejsc ograniczona.

Rodzice, którzy chcą zadedykować swojemu dziecku drzewo, powinni się zgłosić jak najszybciej. Liczba miejsc jest ograniczona.

Koszt udziału to ok. 15 zł (koszt tabliczki z grawerem, siatki ogrodzeniowej oraz drewnianych podpórek). Zapisy zainteresowanych pod nr tel. 504-869-511.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)