Zaśpiewali dla Matki Bożej

Zaśpiewali dla Matki Bożej
Grupa zaprezentowała sześć utworów maryjnych. Dominika, Paulina i Adam odpowiadali za wokal, Adam dodatkowo za grę na klawiszach, a Natalia za grę na gitarze Fot. A. Ostafin

„Gdy klęczę przed Tobą”, „Pomódl się Miriam”, „Magnificat”, „Ave Maria”, „O Pani, ufność nasza” oraz „Ty, co nie zwątpiłaś nigdy” - te pieśni mogli usłyszeć uczestnicy koncertu „Wieczór pieśni maryjnych” zorganizowanego w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej. Był on jednym z wydarzeń jubileuszowego tygodnia uroczystości 50-lecia koronacji cudownego obrazu.

Utwory zaprezentowała muzyczna grupa młodych osób z Myślenic, specjalizujących się w pieśniach religijnych w składzie: Dominka Bała (wokal), Paulina Cichoń (wokal), Natalia Klakla (gitara) oraz Adam Dobek (klawisze i wokal). Występ koordynowała Ewa Pietrzyk, a poprowadził go Piotr Dobosz, członek grupy teatralnej „Misterium”, działającej przy parafii Narodzenia NMP.

Muzycy zaprezentowali własne aranżacje maryjnych pieśni. Przed koncertem Ewa mówiła nam, że chciałaby, by w śpiewy włączyli się słuchacze. Jej życzenie się spełniło. Zgromadzeni w sanktuarium chętnie śpiewali wraz z muzykami. Pieśni przeplatane były rozważaniami zawierającymi fragmenty kazania kardynała Karola Wojtyły, które wygłosił on 50 lat temu podczas koronacji Myślenickiej Pani. - Chciałam, by ten wieczór miał subtelny charakter podkreślający delikatność Matki Bożej - zaznaczała Ewa.

Módl się, śpiewaj!

Koncert skierowany był do wszystkich czcicieli Matki Bożej Myślenickiej - Poprzez śpiew chcieliśmy uwielbić Maryję. Myślę, że to bardzo atrakcyjna forma modlitwy, która wielu może do niej zachęcić - mówiła nadzorująca koncert. - Muzyka to bardzo dobra droga ewangelizacji - dodała wokalistka Dominka Bała.

Jej ulubioną maryjną pieśnią wykonaną na jubileuszowym koncercie jest „Ty, co nie zwątpiłaś nigdy”. Zaśpiewały go z Pauliną na dwa głosy. Co takiego wyjątkowego jest w tym utworze? - Słowa tej pieśni to świetna lekcja niezachwianej wiary dla każdego, a jej spokojny rytm sprzyja refleksji - tłumaczyła Dominika. Utwór ten jest jej szczególnie bliski również z powodu jego autora. - Jakuba Tomalaka poznałam na warsztatach muzycznych w Krakowie, współpracowałam z nim, to świetny nauczyciel śpiewu.

Koncert „Wieczór pieśni maryjnych” zakończył się Apelem Jasnogórskim oraz tradycyjnym zasłonięciem obrazu.

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).