Zastępca komendanta na emeryturze

Zastępca komendanta na emeryturze

Po 27 latach służby na emeryturę przeszedł Maciej Tomczyk, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myśleniach

Mł. insp. Maciej Tomczyk z policją związany był od 1991 roku. Podczas pożegnania, które odbyło się w budynku komendy policji w Myślenicach dziękowano za wysiłek i zaangażowanie w służbę.

W czasie swojej wieloletniej kariery związany był z pionem kryminalnym. Służbę pełnił na terenie Krakowa piastując m.in. stanowiska naczelnika wydziału kryminalnego komendy miejskiej policji w Krakowie, komendanta KP III Kraków, zastępcy komendanta powiatowego policji w Krakowie oraz naczelnika wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Z tak bogatym bagażem doświadczeń w kwietniu 2017 roku trafił do KPP Myślenice, gdzie powołany został na stanowisko I-go zastępcy komendanta. Zastępcę komendanta żegnał Michał Gamrat oraz licznie zgromadzeni policjanci i pracownicy KPP Myślenice, którzy postanowili wręczyć odchodzącemu na emeryturę nietypowy prezent. Jako, że znany był ze swojego zamiłowania do książek otrzymał ich niemal 30. Na jego ścianę trafi również obraz przedstawiający myślenicki rynek. Będzie mu przypominał o czasie spędzonym w Myślenicach.