ZDARZENIA

ZDARZENIA

29 listopada (piątek)

W piątek 29 listopada o godzinie 18.42 wpłynęło do SKKP PSP zgłoszenie o pożarze w centrum Myślenic (ul Kilińskiego). Objęty ogniem okazał się budynek w którym prowadzono działalność usługową. W chwili przybycia na miejsce pożaru pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej płomienie wychodziły przez otwór drzwiowy oraz otwory wentylacyjne na zewnątrz.

Na podstawie pozyskanych informacji od pracownika solarium ustalono, że w strefie objętej pożarem nie ma osób poszkodowanych oraz zagrożonych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych, podano dwa prądy gaśnicze w natarciu – roty ratownicze pracujące w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wyposażone w kamerę termowizyjną, zorganizowano zaopatrzenie wodne na pobliskim hydrancie. W następnej kolejności oświetlono teren działań, przeprowadzono prace rozbiórkowe, oddymiono i przeszukano pomieszczenia. W celu wykluczenia zagrożenia od dymów (gazów) pożarowych, sprawdzono pomieszczenia urządzeniami pomiarowymi nie stwierdzając niebezpieczeństwa. Również w obiektach sąsiednich podjęto działania sprawdzające w związku z zadymieniem, jednak po przewietrzeniu mierniki nie potwierdziły występowania trujących gazów. W akcji udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Myślenice – Śródmieście.

30 listopada (sobota)

W Sułkowicach 30 listopada o godzinie 12.38 Dyżurny operacyjny SKKP PSP uruchomił syrenę alarmową w związku z otrzymaniem zgłoszenia o osobie przygniecionej w lesie przez ciągnik rolniczy. Jednocześnie zadysponował zastęp z JRG Myślenice. Na miejscu zdarzenia uniesiono pojazd i wydobyto mężczyznę spod ciągnika. Ratownicy medyczni wraz ze strażakami JRG i OSP podjęli działania zabezpieczające poszkodowanego w celu przewiezienia go do szpitala w Myślenicach. Nie stwierdzono dodatkowego zagrożenia spowodowanego przez wyciekające płyny eksploatacyjne.

2 grudnia (poniedziałek)

W poniedziałek, 2 grudnia pierwsze zgłoszenie o kolizji na zakopiance w Jaworniku wpłynęło do KP PSP w Myślenicach o godzinie 06.06. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono kolizję trzech samochodów osobowych, które po zderzeniu utrudniały przejazd drogą krajową. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, usunięto skutki zdarzenia z jezdni. W akcji udział brały jednostki JRG Myślenice, OSP Jawornik.

Już w trzy minuty po powrocie do koszar kolejny wyjazd ratowniczy na drogę krajową nr 7, tym razem w Myślenicach. Do działań zadysponowano zastęp JRG i OSP Myślenice – Śródmieście. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, które w wyniku wypadku blokowały jeden pas ruchu w kierunku Krakowa. Obrażenia odniosły 2 osoby, którym medycznych czynności ratunkowych udzielali ratownicy ZRM, a następnie przewieźli je do myślenickiego SOR-u. Strażacy zabezpieczyli miejsce akcji, usunęli rozlane płyny eksploatacyjne za pomocą sorbentu Diatomit oraz udrożnili przejazd dla innych pojazdów.

mł. bryg. Roman Ajchler