Zdarzenia

Zdarzenia

W dniu 11 czerwca od godziny 16.24 rozdzwoniły się telefony alarmowe w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach. Burza z gwałtownym opadem deszczu spowodowała zniszczenia infrastruktury, zalanie posesji w głównej mierze w miejscowości Tęczyn na terenie gminy Lubień. Opady przemieszczały się w kierunku miejscowości Pcim, Stróża i Myślenice gdzie również odnotowano uszkodzenia i zalania budynków. Droga ekspresowa S7 na odcinku Myślenice – Lubień w kilku miejscach została zalana do wysokości ok. 10 cm. co powodowało utrudnienia w ruchu pojazdów. Usuwanie i zabezpieczanie powstałych uszkodzeń w związku z gwałtownym opadem deszczu trwało do godzin nocnych. Na chwile obecną odnotowano 36 interwencji straży pożarnych OSP i PSP.

bryg. Roman Ajchler


Narkotykowa uprawa w powiecie myślenickim

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która funkcjonowała w jednym z domów w gminie Siepraw. Funkcjonariusze zabezpieczyli 114 krzewów konopi oraz 25 gramów kokainy.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zajmujący się m.in. zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili podejrzanego, który mógł mieć związek z wprowadzaniem w obieg dużej ilości środków odurzających. Okazało się, że 27 – letni mieszkaniec Krakowa wynajmuje dom w powiecie myślenickim. Funkcjonariusze 7 czerwca br. postanowili sprawdzić miejsce zamieszkania podejrzanego mężczyzny. Tam, w jednym z pomieszczeń prowadzący przeszukanie znaleźli plantację konopi indyjskich wyposażoną w sprzęt potrzebny do uprawy tych roślin. Były to m.in. wentylatory, specjalne lampy oraz nawozy. W sumie uprawa składała się ze 114 krzewów konopi. Funkcjonariusze znaleźli też 25 gramów kokainy. Rośliny zostały poddane badaniu testerem, który wykazał pozytywny wynik w kierunku zawartości niedozwolonej substancji THC. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty uprawy narkotyków. Na wniosek miejscowej prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach, krakowianin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Długi weekend na myślenickich drogach

Przez cały długi weekend bezpieczeństwa podróżnych pilnowała większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Od czwartku do niedzieli włącznie myśleniccy policjanci odnotowali trzy wypadki i dwie kolizje oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

W odnotowanych w czasie długiego weekendu wypadkach 3 osoby zostały ranne. Jedną z osób rannych jest 50-letni rowerzysta z Myślenic, który w sobotę (13 czerwca) na skutek zderzenia z samochodem na ul. Piłsudskiego w Myślenicach doznał poważnych obrażeń ciała. Tego samego dnia w Dobczycach kierujący seatem jadąc ul. Górską w kierunku centrum Dobczyc, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującym motorowerem. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem trafił do szpitala ze złamaną nogą.

Dla dwóch kierowców długi weekend stał się również okazją do jazdy pod wpływem alkoholu. Jeden z nich 39-letni mieszkaniec Krakowa, w Jaworniku wydmuchał dwa promile! Drugi, 63-latek zatrzymany w Stróży miał prawie 0,7 promila. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary pieniężne i kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jeszcze w poniedziałek 15 czerwca policjanci kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący, jak również ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

sierż. sztab. Dawid Wietrzyk