Zdziesiątkowani ale walczą

Zdziesiątkowani ale walczą
Fot. Rafał Podmokły

W tym sezonie juniorzy młodsi UKS „Jedynka” zdecydowanie częściej występują w roli tych, którzy odbierają lekcje, niż tych, którzy jej udzielają.

Dzieje się tak z wielu przyczyn, a jedną z nich jest fakt, że w obecnych rozgrywkach kontuzje nie oszczędzają myśleniczan. W czwartkowym meczu 7 marca UKS „ Jedynka” spotkała się we własnej hali z drugim zespołem MKS PM MPEC Tarnów, który wobec wycofania się z rozgrywek Piasta Skawina, zgłosił swoją drugą drużynę. Tak czy siak, jest to jednak potentat w tych rozgrywkach i w tej kategorii wiekowej.

W czwartkowym meczu do drużyny po kontuzji wracał Bartosz Dyczkowski, ale zabrakło z kolei Jakuba Kowalcze. W pierwszej połowie wydawało się, że ten ubytek kadrowy uda się zniwelować, bo mecz był bardzo wyrównany, chociaż „Jedynka” tradycyjnie ma problem, żeby dobrze „wejść w mecz”. Myśleniczanie dosyć często rozpoczynają spotkanie z kilkubramkowym deficytem i potem starają się „gonić” wynik. W czasie tej pogoni na ogół okazuje się, że przeciwnik nie był tak straszny, jak go malowano i gdyby nie brak koncentracji na początku meczu, dałoby się powalczyć o punkty do ostatnich minut. Podobnie było w starciu z tarnowianami, którzy na początku odskoczyli „Jedynce” na kilka bramek, a gdy ta zdawała się ich doganiać, to kontuzji doznał Olek Łatas. To niestety był już za duży cios dla tego zespołu i szanse na punktową zdobycz odpłynęły. Wobec nieobecności jednego z liderów zespołu, z dobrej strony pokazał się m.in. Mikołaj Bujas i wracający do formy Robert Chmielarczyk.

SUMKS „Jedynka” Myślenice - MKS PM MPEC Tarnów II 18:28 (10:13)

„Jedynka” : Piwowarczyk 1, Pitala – E. Bała 2, Bałucki 1, Bujas 4, Łatas 3, Chmielarczyk 4, Dziatkowiec 1, Kopera, Dyczkowski 1, Kuc 1, Paruch, Grabski.

 

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).