Zespół z Krakowa mistrzem jesieni

Sport 5 listopada 2019 Wydanie 41/2019
Zespół z Krakowa mistrzem jesieni
Mistrz jesieni Wróblowianka Fot. P. Panuś

Zakończyły się jesienne zmagania w myślenickiej klasie A. Ironią jest fakt, że najlepszą drużyną na półmetku rywalizacji jest ekipa z gminy Kraków – Wróblowianka, która w ostatniej kolejce pokonała Gościbię Sułkowice 1:0.

Uczciwie trzeba przyznać, że Wróblowianka jest jednym z faworytów rozgrywek, w poprzednim sezonie grała w klasie okręgowej.

Drugie miejsce na półmetku rywalizacji zajmują Karpaty Siepraw, które nie ukrywają, że marzą o szybkim powrocie do „okręgówki”. Całkowitym zaskoczeniem jest trzecia pozycja Stawu Polanka. Beniaminek jest rewelacją jesiennych zmagań i nie zmienia tego ostatnia poraża 1:2 z ekipą z Sieprawia. Pewnym rozczarowaniem jest postawa myślenickich Górek, w kratkę grał Beskid Tokarnia i Rudnik. W derbowym starciu w gminie Świątniki Górne górą była Zielonka.

Wyniki: Rokita Kornatka – Beskid Tokarnia 2:0, Lubomir Wiśniowa – Skalnik Trzemeśnia 0:0, Rudnik – Sokół Borzęta 2:3, Karpaty Siepraw – Staw Polanka 2:1, Górki Myślenice – Topór Tenczyn 2:2, Gościbia Sułkowice – Wróblowianka 0:1, Clavia – Zielonka Wrząsowice 0:5.

Paweł Panuś