Zgrupowanie kadry wojewódzkiej

Sport 31 lipca 2018 Wydanie 27/2018
Zgrupowanie kadry wojewódzkiej

Aż 9 zapaśników Klubu Sportowego Dalin wzięło udział w zgrupowaniu kadry wojewódzkiej kadetów i młodzików dla obu styli, które przez dwa tygodnie trwało w Gdańsku

Zapaśnicy otrzymali z Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej przydział środków na dofinansowanie szkolenia 13 zawodników w obu stylach. Z Dalinu powołania do kadry otrzymali: kadeci - Jakub Moskała, Jakub Miska, Krzysztof Szpakiewicz, Adrian Poradzisz, Jan Mastela oraz młodzicy: Mikołaj Łętocha, Hubert Tylek, Antoni Starzec i Wojciech Łętocha.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego oraz dopłatom rodziców na dwutygodniowy obóz do Gdańska wyjechała cała dziewiątka naszych zawodników. Opiekunami młodzieży byli trenerzy koordynatorzy Ryszard Szpakiewicz - styl klasyczny i Marek Niemiec - styl wolny.

Uczestnicy zgrupowania zostali zakwaterowani w komfortowych warunkach w świeżo wyremontowanej Bursie Gdańskiej, a baza treningowa znajdowała się na terenie Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Było to możliwe dzięki trenerom i działaczom zaprzyjaźnionego klubu „Granica” Gdańsk. Ze względów organizacyjnych większość zajęć szkoleniowych na macie odbywała się wspólnie z zawodnikami z Unii Racibórz i ze stylu wolnego z Krakowa.

Program zgrupowania był bardzo urozmaicony. Obok treningów na macie obejmował wycieczki rowerowe, gry i zabawy w sali gimnastycznej, marszobiegi, siłownię, wyjazdy do aquaparku, wycieczki do miasta oraz zajęcia na plaży i kąpiele w morzu.

Program zgrupowania, opracowany pod kątem najważniejszych zawodów, które odbędą się we wrześniu, został zrealizowany w całości. Zawodnicy są dobrze przygotowani do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w zapasach i sumo oraz do Mistrzostw Polski Kadetów w sumo, które odbędą się 30 września w myślenickiej hali sportowej na Zarabiu.