Zielone światło na Mistrzostwa Europy

Sport 11 czerwca 2019 Wydanie 21/2019
Zielone światło na Mistrzostwa Europy
Lena Latoń po raz kolejny zdobyła złoty medal

Myślenicki Klub Lady Fitness przywiózł kolejne medale, tym razem z eliminacji do tanecznych Mistrzostw Europy na Węgrzech. Po sukcesach w cheerleadingu sportowym i acro solo oraz na Mistrzostwach Europy dzieci w fitness, przyszła pora na resztę zespołów tanecznych.

W ubiegły weekend w Krzywiniu ponad 40 naszych zawodniczek ubiegało się o przepustkę na Mistrzostwa Europy na Węgrzech. Najmłodsza zawodniczka ma niecałe 7 lat, a najstarsza 19.

Po całodniowej rywalizacji zielone światło otrzymało aż 10 naszych solistów i zespołów, które osiągnęły wysokie wyniki i stanęły na podium, łącząc elementy taneczno-gimnastyczne. Są to: duet 9-latek Diana Gęsicka i Julita Łętocha, duet seniorek Julia Senderska i Aleksandra Siedlecka, solo seniorka Marcelina Raczek, zespół seniorek Jet, zespoły dziecięce i młodzieżowe Brilliant, Amethyst, Crystalls. Oprócz tego nasza brązowa medalistka mistrzostw Europy w Fitness – Lena Latoń zdobyła po raz kolejny złoto. Zespół Shine, tańczący ze wstążkami gimnastycznymi, zdobył srebrny medal. Na szczególną uwagę zasługuje też świetnie zapowiadająca się juniorka Magdalena Gustof, która pokonała 21 najmocniejszych w Polsce zawodniczek ze swoich kategorii i zdobyła złoto. W prezentacji duetu wraz z partnerką Natalią Goc zgarnęły srebrny medal.

Przed dziewczętami już w przyszłym tygodniu konkurs międzynarodowy, kilka dni odpoczynku i wyjazd na obóz taneczno-gimnastyczny, w którym szkoleniowcem będzie m.in wicemistrzyni świata Fitness i zdobywczyni medali światowych zawodów Arnolda Schwarzenegerra w USA i Chinach. Po chwili oddechu będą szykować się na Mistrzostwa Europy.

Tekst i tof. Anna Simsak