Festiwal lata

Ziemia Myślenicka dla Niepodległej

Ziemia Myślenicka dla Niepodległej

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” przygotował specjalne muzyczne wydawnictwo pn. Ziemia Myślenicka dla Niepodległej

Jest to zbiór pieśni patriotycznych i poezji, które mają towarzyszyć mieszkańcom Gminy Myślenice i nie tylko podczas chwil wielkiego świętowania.

Co znajduje się na płycie? Program, którzy prezentują chórzyści Zespołu Ziemia Myślenicka to wybrane przez Tomasza Pawlaka i Marka Kluzę pieśni, które mają wzbudzać w nas zarówno radość, jak i refleksje. Poezja, to uzupełnienie całości materiału, który dzięki temu staje się bardziej różnorodny.

- To nasza 4 płyta w historii, a 3 wydana własnym nakładem i we własnym studio nagrań. Mam nadzieję, że to co zaproponowaliśmy w tym roku spodoba się Czytelnikom Gazety Myślenickiej. Wydawnictwo zostało sfinansowane w ramach programu Inicjatywa Lokalna w Gminie Myślenice i jest wspólnym prezentem od Gminy Myślenice dla wszystkich mieszkańców - wyjaśnia Piotr Szewczyk, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”.

Premierowe wykonanie zebranych na płycie pieśni będzie można usłyszeć na żywo w wykonaniu artystów z Zespołu Ziemia Myślenicka już 11 listopada w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu podczas koncertu „My dla niepodległej.