Ziemia Myślenicka zachowana w kadrze i wspomnieniach

Ziemia Myślenicka zachowana w kadrze i wspomnieniach

Jeszcze nie przebrzmiały echa jubileuszu jaki niedawno obchodził Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka a wszyscy którzy interesują się twórczością tego zespołu mogą zapoznać się z jego fotograficzną i gazetową dokumentacją obejmującą kilkadziesiąt lat działalności grupy

Wszystko to można zobaczyć w restauracji Na Stradomiu której swojego bogatego archiwum udziela Jan Koczwara. Najnowsza ekspozycja nosi tytuł „Szanujmy wspomnienia” i obejmuje kilkadziesiąt plakatów, zdjęć i reprodukcji artykułów prasowych z historii „Ziemi Myślenickiej”.

W czasie oglądania wystawy spotkaliśmy jej głównego autora oraz panią Feliksę Uchacz, która przez wiele lat pracowała w Myślenickim Domu Kultury, a w pewnym okresie sprawowała również nadzór nad „Ziemią Myślenicką”. Wystawa będzie czynna jeszcze tylko kilka dni, więc radzimy się spieszyć z jej obejrzeniem.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).