Ziemia wydała swój owoc - Bóg pobłogosławił

Region 4 września 2018 Wydanie 31/2018
Ziemia wydała swój owoc - Bóg pobłogosławił

Korona żniwna z orłem w koronie, pachnący bochen wiejskiego chleba, kosze pełne bułeczek, owoców, warzyw i ziół, słoiki z miodem, bukiety kwiatów… to tegoroczne plony mieszkańców Gminy Sułkowice, za które dziękowali podczas mszy dożynkowej

Po wspólnej modlitwie gospodynie rozdały wychodzącym 500 świeżo upieczonych i pobłogosławionych bułeczek, a sułkowicka orkiestra dęta grała radosne pieśni. Przez drugi rok z rzędu dożynki gminne obchodzone są w Sułkowicach. Wieniec dożynkowy uplotły panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Cis w Harbutowicach.

W dziękczynienie za plony wpleciony został chrzest małego Karola. Wśród barwnych strojów gospodyń wspólnota parafii sułkowickiej dziękowała za Bożą Łaskę i przyjmowała, otaczając modlitwą, nowego członka Kościoła.

Podczas tej mszy kazaniem ukazującym wiele wymiarów Bożego Miłosierdzia i łaskawości oraz znaczenie Chleba Eucharystycznego pożegnał się z parafią ks. Maciej Medes. Po 4 latach posługi w Sułkowicach został przeniesiony do Libiąża. Celebrację zakończyło uroczyste błogosławieństwo i odśpiewanie hymnu Boże coś Polskę.

awz