Akcja

Złota Płyta Chodnikowa dla Powiatu Myślenickiego

Region 9 stycznia 2018 Wydanie 1/2018
Złota Płyta Chodnikowa dla Powiatu Myślenickiego

W  siedzibie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski w Krakowie odbyło się wręczenie tytułów najlepszym gminom i powiatom z Małopolski

Złotą Płytę Chodnikową przyznaną Powiatowi Myślenickiemu odebrali: przewodniczący Rady Powiatu Myślenickiego Tadeusz Żaba, Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal oraz Wicestarosta Tomasz Suś.Złotą Płytę Chodnikową przyznaną Powiatowi Myślenickiemu odebrali: przewodniczący Rady Powiatu Myślenickiego Tadeusz Żaba, Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal oraz Wicestarosta Tomasz Suś.

Z satysfakcją przyjęliśmy wiadomość o przyznaniu Powiatowi Myślenickiemu Złotej Płyty Chodnikowej za zdobycie II miejsca w IX Konkursie im. Grzegorza Stecha „Bezpieczne Drogi w Małopolsce - Budujemy Chodniki i Ścieżki Rowerowe” organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

W Konkursie uhonorowano najlepsze powiaty z Małopolski, które w 2016 r. wybudowały najdłuższe chodniki na swoim terenie.Powiat Myślenicki znalazł się w gronie Laureatów i otrzymał tytuł Najlepszy Powiat w 2016 -  za wybudowane chodniki w roku 2016, których łączna długość wyniosła 4470 mb. Całkowity koszt inwestycji poniesionych w 2016 r. na budowę chodników wyniósł 1 970 842 zł. Otrzymane wyróżnienie jest wyrazem uznania dla inwestycji Powiatu Myślenickiego realizowanych w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i podniesienia komfortu uczestników ruchu drogowego. To także efekt dobrej współpracy Powiatu Myślenickiego z gminami, które często współfinansują realizację tych przedsięwzięć- podkreślił starosta Józef Tomal.