Złoto i brąz ponownie dla AK Byakko

Sport 4 czerwca 2019 Wydanie 20/2019
Złoto i brąz ponownie dla AK Byakko
Fot. fot. z archiwum Myślenickiej Akademii Karate Byakko

Trener Myślenickiej Akademii Karate Byakko Marcin Sturgulewski powtórzył sukces sprzed roku i przywiózł do Myślenic dwa medale 33 Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, największej na świecie organizacji IKO.

W Mistrzostwach Starego Kontynentu w Karate Kyokushin rozegranych 18 – 19 maja w Hali Orbita we Wrocławiu wzięło udział 730 zawodników z 28 krajów. Pierwszego dnia rywalizowali seniorzy, a wśród nich sensei Marcin Sturgulewski. Indywidualnie Marcin stanął na 3. miejscu podium w kategorii kata seniorów, pokonując 22 przeciwników, a nasza 3-osobowa drużyna w składzie z Marcinem obroniła tytuł Mistrzów Europy w kategorii Team Kata. Za nimi na podium stanęły drużyny Węgier oraz Rosji.

Trzecią konkurencją, w której startował myśleniczanin, było kumite full contact (walki bez ochraniaczy), w najliczniejszej kategorii seniorów do 70 kg. Zmagało się w niej aż 38 zawodników. W pierwszej walce nasz reprezentant zmierzył się z Rosjaninem – późniejszym zwycięzcą Mistrzostw. Początek walki zapowiadał się bardzo dobrze, niestety poprzez mocne kopnięcia w kolano pojawiło się zagrożenie kontuzji stawu i Marcin zmuszony był poddać walkę.

– Dziękuję wszystkim moim kibicom, którzy przyjechali do hali we Wrocławiu, oglądającym transmisję i trzymającym kciuki. Po raz pierwszy miałem okazję startować na imprezie tej rangi przed własną publicznością. To niesamowicie budujące, mieć tak wspaniałych ludzi za sobą. Te medale to również wasza zasługa. Jak zwykle, stawiam sobie kolejne cele i będę je realizował ze świadomością, że przynosi to wiele emocji i radości również innym osobom. Zawody we Wrocławiu pokazały, że Polacy radzą sobie wyśmienicie z organizacją turniejów na najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że Mistrzostwa Europy w karate kyokushin niebawem wrócą do naszego kraju– powiedział na gorąco Marcin.

Red