Zmiana organizacji ruchu i bezpłatny autobus na Wszystkich Świętych

Miasto 29 października 2019 Wydanie 40/2019
Zmiana organizacji ruchu
i bezpłatny autobus na Wszystkich Świętych

Zmiany organizacji ruchu obowiązywać będą od 31 października do 2 listopada. Najważniejsze obejmą ul. Daszyńskiego, Piłsudskiego, Bergela i parkingów. W dniach 31 października i 1 listopada na terenie miasta kursować będzie bezpłatny autobus dla mieszkańców.

Od godzin popołudniowych 31 października do wieczora 2 listopada ulica Daszyńskiego będzie drogą jednokierunkową. Wjazd na drogę przebiegającą przy położonym po obu jej stronach cmentarzu parafialnym przy kościele św. Jakuba na Stradomiu od strony zakopianki i ulicy Marszałka Piłsudskiego zostanie zamknięty. Dojazd na wspomniany cmentarz będzie możliwy wyłącznie z centrum miasta: ulic Jagiełły i Niepodległości.

Od strony ul. Bergela ustawione będą znaki zakazu zatrzymywania się, dlatego służby zalecają korzystanie z osiedlowego parkingu nad basenem przy ul. Solidarności. W tym czasie zabronione będzie również parkowanie przy lewej (patrząc od strony Myślenic) krawędzi jezdni wzdłuż chodnika w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Sienkiewicza (droga w kierunku Polanki).

Darmowy autobus

Na czas święta zmarłych Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach uruchomi bezpłatny autobus, który będzie podwozić mieszkańców z wyznaczonych przystanków w dniach 31 października oraz 1 listopada.

Ograniczenia dojazdu na poszczególne cmentarze tak w mieście, jak i na terenach wiejskich, wynikają z troski o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego, o ile jest to możliwe, zachęcamy mieszkańców do korzystania z linii autobusowej, specjalnie przygotowanej na okres Wszystkich Świętych. Doświadczenia z lat poprzednich pokazują, że tak jest i szybciej, i wygodniej dojechać na cmentarz w Polance.

O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać nie tylko kierujący, ale także piesi i rowerzyści, którzy szczególnie powinni zadbać o to, aby być widocznym. Przełom października i listopada to okres, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i coraz szybciej zapada zmrok. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przypominamy, że za brak elementu odblaskowego poza terenem zabudowanym grozi mandat. Wszystkich wybierających się na nekropolie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na portfele i torebki, a osoby parkujące przy cmentarzach o niepozostawianie wartościowych rzeczy w samochodach.

gsi