Życzenia Wielkanocne

Znakomite rozpoczęcie rundy przez Respekt Myślenice

Sport 10 kwietnia 2018 Wydanie 13/2018
Znakomite rozpoczęcie rundy przez Respekt Myślenice
Fot. Paweł Biela

Dziewczęta z myślenickiego klubu Respekt rozpoczęły rundę wiosenną spotkaniem z drużyną Starówki Nowy Sącz. W swoim pierwszym spotkaniu nasze piłkarki zwyciężyły po znakomitej grze  4:0!

Starówka Nowy Sącz – Respekt Myślenice 0:4
Respekt: Paulina Kania (Natalia Motyka 50'), Kamila Topa, Karolina Topa, Majka Topa, Natalia Topa, Maria Dziadkowiec, Zuzannaa Węglarz, Dominika Wójcik (Natalia Klimas 65'), Mariola Stojeba (Agnieszka Bobowska 49'), Oliwia Łętocha, Natalia Wróbel, Aleksandra Wójcik

Mimo niewielkiego zmęczenia po podróży już od samego początku spotkania zawodniczki trenera Senderskiego zdobyły znaczną przewagę. Od pierwszego gwizdka składnie rozgrywały piłkę już z linii obrony. Opanowały środek pola i stwarzały coraz to dogodniejsze sytuacje. Gra w pierwszej połowie zebranym widzom mogła się podobać. Zawodniczki z Myślenic stwarzały bardzo dużo sytuacji bramkowych. Przeciwniczki sporadycznie kontratakowały i zagrażały bramce strzeżonej przez Paulinę Kanię. Obstrzał bramki Starówki przyniósł w pierwszej części spotkania dwie bramki. Pierwszą po pięknym, prostopadłym podaniu zdobyła Oliwia Łętocha. Druga była autorstwa Natalii Wróbel – po wybiciu piłki z rzutu różnego nasza zawodniczka strzeliła mocno i nie do obrony.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Bardzo solidna i dobra gra Respektu przyniosła podwyższenie dobrego wyniku dla naszych dziewcząt. Kolejne dwie bramki w tym meczu zdobyła Oliwia. Obie padły po bardzo podobnych akcjach i minięciu bramkarki z Nowego Sącza. Radość z gry i zdobytych bramek była bardzo duża. Akcje dziewcząt cieszyły oko, podania były bardzo dokładne, zawodniczki „pokazywały się” do gry, a mimo niewielkiej ilości pracy obrona zespołu spisywała się bez zarzutu.

Zwyciężając w Nowym Sączu zespół Respektu Myślenice umocnił się na prowadzeniu w rozgrywkach ligowych. Z kompletem zwycięstw zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. W kolejnych spotkaniach naszym dziewczętom życzymy kolejnych zwycięstw i wspaniałej gry!

 

Trener Przemysław Senderski: 

Bardzo się cieszę, że rozpoczęliśmy już rundę wiosenną, po długich zimowych przygotowaniach chęć rozgrywania meczy o ligowe punkty jest bardzo duża. Był to nasz pierwszy mecz na naturalnym boisku, sparringi rozgrywaliśmy tylko na sztucznych boiskach - a wiadomo, że jest to różnica w operowaniu piłką. Jednak mój zespół bardzo dobrze sobie z tym poradził.

Od początku narzuciliśmy swój styl grania, utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sytuacje - było ich bardzo dużo, a udało się wykorzystać się cztery z nich. Cieszy to, w jaki sposób dochodzimy do sytuacji, bo powielamy to co robimy podczas treningów. Dążymy do tego, żeby mieć kontrolę nad tym co dzieje się na boisku przez cały mecz. Chcemy długo utrzymywać się przy piłce i temu podporządkowujemy treningi. Drużyna ciężko przepracowała okres przygotowawczy, na pewno będzie to procentowało bo grania jest bardzo dużo. Naszym celem jest wygranie kolejnego meczu i nad tym się będziemy skupiać.

Paweł Biela