Znamy gwiazdy Myślenickiego Festiwalu Lata 2018

Znamy gwiazdy Myślenickiego Festiwalu Lata 2018

Wybór artystów na Myślenicki Festiwal Lata - Dni Myślenic każdego roku budzi ogromne emocje. Urząd Miasta i Gminy jako organizator imprezy oficjalnie potwierdza udział gwiazd tegorocznej imprezy. Na głównej scenie na Zarabiu w dniach 28-29 lipca wystąpi Sylwia Grzeszczak, Sławomir, IRA i Future Folk

Festiwal Lata to oprócz Górskiego Festiwalu Biegowego Runmageddon i Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem to jedno z trzech wydarzeń, które do naszego miasta przyciąga największą liczbę gości. Dawne „Dni Myślenic” odbywają się w Myślenicach od 23 lat, a największe emocje każdego roku budzi wybór artystów.

- W styczniu przeprowadziliśmy poglądową ankietę, pytając mieszkańców Gminy Myślenice jakich artystów chcieliby zobaczyć w tym roku na Myślenickim Festiwalu Lata. Po przeanalizowaniu wyników wysłaliśmy zapytania do najczęściej wskazywanych i rozpoczęliśmy negocjacje dotyczące ich występu - wyjaśnia Marek Pajka z Wydziału Strategii Promocji i Rozwoju Gospodarczego.

W głosowaniu na gwiazdę soboty i niedzieli ankietowani najczęściej wskazywali na Sławomira. Na oba dni ten wykonawca zebrał 25% głosów i znacznie wyprzedził drugiego w klasyfikacji Zenona Martyniuka (15%). Kolejne miejsca zajęła Sylwia Grzeszczak (8%) oraz zespoły Ira (6%) i Lady Pank (5%). W dalszej kolejności znaleźli się tacy wykonawcy jak Quebonafide, Luxtorpeda, MIG, Dawid Podsiadło, Enej, czy Perfect. W sumie w ankiecie wzięło udział prawie 700 respondentów.

- Zdajemy sobie sprawę, że gusta muzyczne są różne, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom postanowiliśmy dołożyć wszelkich starań, aby wskazane przez mieszkańców gwiazdy mogły wystąpić na scenie Myślenickiego Festiwalu Lata 2018. Dzisiaj możemy oficjalnie potwierdzić, że ugościmy Sławomira, IRĘ, Sylwię Grzeszczak oraz zespół Future Folk. Wolnego terminu w tym czasie nie miał drugi w naszej ankiecie Zenon Martyniuk – dodają organizatorzy.

Nie wiadomo jeszcze kto zagra podczas piątkowych Kulturalnych Dni Myślenic w Parku Jordana, natomiast pewne jest, że w sobotę 28 lipca najpierw o godz. 19 na scenie głównej na Zarabiu koncertować będzie zespół Future Folk, a od godz. 21 publiczność zgromadzona na plaży trawiastej porwie Sylwia Grzeszczak. Natomiast w niedzielę o godz. 17 rozpocznie się koncert Sławomira, a o godz. 20:30 zagra IRA.

- Szczegółowy program tegorocznego Myślenickiego Festiwalu Lata jest w trakcie opracowania. Chcemy trafić do jak największej liczby odbiorców i przede wszystkim zapewnić uczestnikom dużo zabawy. Na ten moment możemy oficjalnie potwierdzić koncertowe gwiazdy, a szczegóły na bieżąco śledzić można m.in. w wydarzeniu Myślenicki Festiwal Lata 2018 na Facebooku – wyjaśnia Marek Pajka.

FUTURE FOLK

To absolutna nowość na polskiej scenie łącząca muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel - Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia. W 2012 roku wydali debiutancki album studyjny „Zbacowanie”. Krążek promowany był przez single: „Janko”, „Twarda skała” i „Dukaty”. W 2013 roku wystąpili w piątej edycji programu telewizji Polsat „Must Be the Music. Tylko muzyka”, gdzie dotarli do półfinału.

W maju 2014 roku wystąpili na XII Sopot TOPtrendy Festiwal w konkursie „Trendy”, w którym wygrali główną nagrodę z piosenką „Malinowa dziewczyno”. Singiel dotarł m.in. do drugiego miejsca listy przebojów Top 15 Wietrznego Radia. W 2015 roku wydali drugi album studyjny, zatytułowany „Zbójnicki after”. W lutym 2018 roku z utworem „Krakowiacy i górale” zakwalifikowali się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, a w koncercie finałowym zajęli ósme miejsce.

SYLWIA GRZESZCZAK

Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity. Zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka „Byle było tak”. Od tego czasu stała się pełnowymiarową gwiazdą, a w branży mówi się o tym, że ma talent do tworzenia hitów.

Od debiutanckiego albumu „Ona i On”, który ukazał się w 2008 roku, a następnie po singlu „Małe rzeczy”, który stał się niekwestionowanym hitem lata 2011, ich sukcesy szybko powtórzyły kolejne - takie jak „Sen o przyszłości”, „Flirt”, „Księżniczka” i w końcu „Tamta dziewczyna” stając się niekwestionowanym hitem ostatnich lat.

Sylwia stała się najczęściej wyszukiwaną osobą w Google w Polsce, plasuje się w czołówce rankingów sprzedażowych, jej płyty pokrywają się nawet potrójną platyną, a singiel „Tamta dziewczyna” osiągnął status podwójnego diamentu.

SŁAWOMIR

Człowiek, który otworzył rok 2018 koncertem w Zakopanem. To bezapelacyjnie najbardziej popularny, barwny ale i kontrowersyjny artysta w kraju. Jak sam o sobie mówi: twórca, wokalista, wizjoner, który łącząc muzykę taneczną opartą na kanwach disco polo z rockowym brzmieniem stworzył nowy gatunek - rock polo. Ten zlepek styli zapewnił mu ogromną popularność, a jego teledyski w internecie notują kilkudziesięciomilionowe odsłony.

Sławomir to dowód na to, że amerykański sen można realizować również w Polsce. Swój warsztat szlifował w USA, jednak po powrocie do Polski wszystkie pieniądze zainwestował w pierwszy teledysk pt. „Megiera”. W zaledwie trzy miesiące od jego premiery, wystąpił jako gwiazda Sopot Hit Festiwalu. Jego popularność eksplodowała do tego stopnia, że zanim nagrał jakikolwiek kawałek na swoją płytę - sprzedał jej 1000 egzemplarzy. Aktualnie Sławomir zaczyna trasę koncertową promującą debiutancki album. Nikt nie potrafi wyjaśnić jego fenomenu, ale każdy zna wersy jego największego hitu „Miłość w Zakopanem”.

IRA

To prawdziwa legenda polskiego rocka obecna na scenie od 1987 roku. Po debiucie w 1988 podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i wydaniu płyty pt. „IRA”, następnie „Mój dom” i krążka w wersji koncertowej zespół na stałe wpisał się w świadomość fanów tego gatunku, zapewniając sobie awans do grona czołówki polskiego showbiznesu. Przeboje takie jak „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu w całym kraju.

W swojej historii zespół zaliczył siedmioletnią przerwę, ale powrót na scenę okazał się prawdziwą eksplozją. Podczas trasy koncertowej w klubach gromadzili tysiące fanów. Kolejno wydawane płyty „Ogień”, „Tu i teraz”, „X”, „9”umacniały status legendy polskiej sceny rockowej. W 2016 zespół wydał krążek pt. „MY”, który uzyskał status złotej płyty, a promujący ją singiel „Wybacz” uzyskał status platynowego. „Wymyśleni” to ich największy hit, który z powodzeniem podbija serca słuchaczy na liście których znajdują się również myśleniczanie, bowiem rockowym akcentem zakończy się tegoroczny Festiwal Lata.