Premier wyznaczył datę wyborów. Do urn pójdziemy 21 października

Premier wyznaczył datę wyborów. Do urn pójdziemy 21 października

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył termin wyborów samorządowych. Do urn pójdziemy w niedzielę 21 października, natomiast drugą turę przewidziano na 4 listopada

Burmistrzów, wójtów oraz radnych gminnych i powiatowych wybierzemy w niedziele 21 października. To data jaką wskazał premier Mateusz Morawiecki, a jego rozporządzenie opublikowano w Dzienniku Ustaw. W miejscowościach w których kandydatom potrzebna będzie dogrywka – druga tura odbędzie się 4 listopada.

Równolegle z ogłoszeniem daty wyborów formalnie startuje też kampania wyborcza, która potrwa do godz. 24 w piątek 19 października. Po tym czasie w całym kraju obowiązywać będzie cisza wyborcza.

Teraz partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy będą tworzyć komitety wyborcze, które zgłaszać należy do Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego. Następnie komitety przedstawiają swoich kandydatów na wójtów, burmistrzów i radnych.

Po tym jak burmistrz Maciej Ostrowski zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o ponowny wybór, w Myślenicach chęć ubiegania się o stanowisko burmistrza Miasta i Gminy wyraziło dwóch kandydatów. To Krzysztof Halek i Jarosław Szlachetka.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)