Zrzutka na start w Mistrzostwach Świata

Sport 2 października 2018 Wydanie 35/2018
Zrzutka na start w Mistrzostwach Świata

Zbyszek Bizoń zajmując wysokie miejsca w zawodach ogólnopolskich uzyskał kwalifikacje do Kuwejtu na Mistrzostwa Świata w speed-balu. Aby tam wystartować musi zebrać 6500 złotych

Pod koniec września Zbyszek Bizoń wywalczył dwa srebra podczas Mistrzostw Polski w speed-ballu. Otworzyło mu to drogę do udziału w XXX Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane pod koniec października w Kuwejcie. Aby wystartować w zawodach 29-letni sportowiec z Droginii potrzebuje 6500 zł. Speed-ball to sport nieolimpijski, który nie jest dotowany ze środków ministerialnych. W związku z czym startowanie w zawodach opiera się na zbieraniu funduszy przez zawodników.

- Chciałbym mieć możliwość kolejnego spotkania z czołówką światowego speed-balla, by z dumą reprezentować nasz kraj i walczyć z orzełkiem na piersi o najwyższe trofea. Niestety, do tego potrzebne są nie tylko treningi i zaangażowanie, ale także środki finansowe. Koszty wyjazdu są duże, bo Kuwejt to jednak odległy i drogi kawałek świata - mówi Zbyszek Bizoń.

Swoją przygodę ze speed-ballem rozpoczął 4 lata temu. Jest jednym z pionierów nowej dyscypliny oraz czołowych zawodników w Polsce. Ma za sobą dwa udane starty w zawodach międzynarodowych, brązowy medal zdobyty w Egipcie oraz kilka tytułów mistrza i wicemistrza Polski. Dzięki jego zaangażowaniu speed-ball rozwija się na ziemi myślenickiej.

- Podczas ubiegłorocznych mistrzostw w Kairze wywalczyłem brązowy medal w sztafecie, a w dwóch innych konkurencjach zbliżyłem się do podium. Wciąż są w speed-ballu konkurencje przeze mnie nie zdobyte. Czy są w moim zasięgu? Wierzę, że tak - podkreśla Zbyszek Bizoń.

Każdy kto chciałby wesprzeć Zbyszka może to zrobić za pośrednictwem strony.