Zwłoki na Zarabiu

Miasto 4 września 2018 Wydanie 31/2018
Zwłoki na Zarabiu

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w związku ze zwłokami znalezionymi przy ul. Zdrojowej na Zarabiu. Jeden z nich miał zostawić pijanego mężczyznę w samochodzie. Mogą trafić do więzienia na 5 lat

Była niedziela 26 sierpnia, kiedy jeden ze spacerowiczów zauważył w przydrożnych zaroślach leżącego człowieka. Zadzwonił pod numer alarmowy informując dyżurnego o swoim odkryciu. Jak się później okazało – nie mylił się, a w krzakach leżały zwłoki 63-letniego mieszkańca Jawornika.

Przeprowadzone śledztwo oraz sekcja zwłok wykluczyły przyczynienie się osób trzecich do śmierci mężczyzny. Jednak jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch mężczyzn mających związek ze zdarzeniem. To znajomi denata, którzy wcześniej mieli spożywać z nim alkohol: to 44-letni obywatel Ukrainy i 33-letni Polak.

- Pierwszy z nich usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 63-latka znajdującego się w stanie upojenia alkoholowego, poprzez pozostawienie w samochodzie w pozycji utrudniającej oddychanie, czym nieumyślnie spowodował jego śmierć – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Sąd Rejonowy w Myślenicach na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanych. Jeden z nich usłyszał zarzut utrudniania postępowania. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest w toku.