Życzenia

Zwycięska passa

28 stycznia 2010 Wydanie 4/2010

Siarka – Dalin 2:3 (17:25, 25:21, 25:16, 20:25, 11:15)

Skład: Agnieszka Wojtan, Filipek, Świerczyńska, Janiczak, Prośniak, Lehman-Dybała, Pietrzyk (libero) oraz Krasińska, Szlachetka.

Biało-zielone zagrały kolejny zwycięski mecz i w ładnym stylu rozprawiły się  z wyżej notowanym rywalem. Nasi trenerzy  podkreślali fakt, że na wysokości zadania stanęły najmłodsze w naszym zespole, dotychczasowe zmienniczki, które miały znakomite przetarcie przed czekającymi je trudnymi pojedynkami o wejście do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek. 

Trener Jerzy Bicz: - Dziewczyny zagrały bardzo ambitnie, z dużą wolą walki wykazując się większymi umiejętnościami i spokojem w końcowych fragmentach setów. To był  prestiżowy mecz, a wygrana świadczy o tym, że można pokonać drużyny, które mają już zapewnione miejsce w pierwszej czwórce. Byliśmy lepsi praktycznie w każdym elemencie gry, bardzo dobrze blokiem grały Świerczyńska, Janiczak i Lehman-Dybała, dynamicznie i skutecznie atakowały  ze skrzydeł Filipek i Janiczak, a dyrygowała grą w obronie Pietrzyk, broniąc  wiele trudnych piłek. W piątym secie korzystnie zaprezentowały się także zmienniczki uzyskując punkty w kluczowych momentach, wszystko było pod kontrolą i odnieśliśmy ważne, zasłużone zwycięstwo.

Stanisław Cichoń