Zwycięstwo Marcina Górki w Pucharze Polski

Zwycięstwo Marcina Górki w Pucharze Polski

Marcin Górka z Myślenic zdobył pierwsze miejsce w Pucharze Polski w trójboju siłowym. Zawody odbyły się w Skierniewicach 18 marca

Puchar Polski w trójboju siłowym, klasycznym był również eliminacją do Mistrzostw Świata. Marcin zwyciężył w kategorii +83kg z nowym rekordem osobistym 700.5kg (252.5kg + 175kg + 273kg). Taki wynik przy wadze zawodnika 106.6kg dał też świetny wynik w formule Wilks’a 416.45 (formuła pozwala porównywać zawodników z różnych kategorii wagowych). Marcin podczas zawodów pobił także rekord Polski w martwym ciągu, które od teraz wynosi 273kg.

- Jestem bardzo szczęśliwy i dziękuję za doping żonie i dziewczynom, które specjalnie przyjechały mnie wspierać i oczywiście wszystkim którzy trzymali kciuki i wierzyli we mnie - napisał na swoim profilu społecznościowym.

Marcin urodził się w Myślenicach, na co dzień reprezentuje TKKF Azory Kraków - jedyny klub zrzeszający zawodników z Małopolski. Na co dzień prowadzi fitness club na Dolnym Przedmieściu, w którym swoją tężyznę fizyczną może podciągnąć każdy, kto chciałby zrealizować grecki ideał kalos kagathos, zrzucić trochę kilogramów, uzyskać wakacyjną sylwetkę, albo zwyczajnie „przypakować”.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)