107 lat w zakładzie fryzjerskim

107 lat w zakładzie fryzjerskim
Pan Tadeusz Papiernik w trakcie pracy.

W Myślenicach jest wiele firm, które przez swoją wieloletnią działalność na stałe zapisały się w historii miasta. Ale czy wiedzieli Państwo, że jest wśród nich i taka, która nieprzerwanie działa od 1914 roku? To zakład fryzjerski Papiernik na myślenickim Rynku.

Obecnie tradycję rodzinną, którą zapoczątkował Mieczysław Papiernik, kontynuuje jego wnuk Tadeusz Papiernik, który z rodzinnym zakładem związany jest od 1982 roku, a jako jego właściciel pracuje od roku 1986. - Pierwszym myślenickim fryzjerem był pan Szlachta, który pochodził ze Świątnik, a mój dziadek praktykował u niego. Niestety, gdy pan Szlachta zmarł, rodzina nie kontynuowała działalności. Urzędnicy miejscy uznali, że fryzjer jest potrzebny i postanowili coś zaradzić. Zeswatali mojego dziadka, który był dobrym fryzjerem z Marią Gieber, moją babcią. Mieszkała ona pod tym adresem i tutaj otworzono zakład w 1914 r. jeszcze przed wybuchem I wojny - wspomina początki Tadeusz Papiernik.

Tak wyglądały, dziś powiedzielibyśmy że nietypowe, początki działalność. Początkowo zakład posiadał część dla pań i panów, jednak w 1963 roku, po śmierci Mieczysława Papiernika,...

Artykuł dostępny tylko dla abonentów - pozostało 80%

Kup cyfrowe wydanie

Uzyskaj dostęp do wszystkich treści strony www
Pobierz całą treśc gazety w formacie PDF
Czytaj gazetę wcześniej niż w kiosku

W prenumeracie od 1,45 zł
Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Socjolog i kulturoznawca. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Dziennikarz, w latach 2019 i 2020 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.