15 lat konkursu na jednej wystawie

15 lat konkursu na jednej wystawie

Do 5 grudnia w budynku Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach będzie można oglądać wystawę „Poznajemy Ojcowiznę” prezentującej dorobek uczniów z naszego regionu – laureatów powiatowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego szczebla organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”

W otwarciu wystawy uczestniczyli członkowie Koła Przewodników i Oddziału PTTK „Lubomir” w Myślenicach oraz nauczyciele - opiekunowie i przedstawiciele uczniów biorących udział w konkursie. W trakcie wernisażu słowo wstępne na temat tradycji tego przedsięwzięcia oraz jego genealogii wygłosiła dyrektor biblioteki Krystyna Łętocha. Po niej głos zabrali zasłużeni przewodnicy i współorganizatorzy konkursu: Jan Batko i Małgorzata Rutowicz. Nauczycieli-opiekunów reprezentowała tego wieczoru Anna Bubula, która również przybliżyła zarys programowy tego konkursu.

Otwarcie wystawy uświetnił chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Moniki Szymskiej. Zaprezentował wiązankę pieśni legionowych, a do śpiewu nakłonił również zgromadzonych gości. Na wystawie oprócz prac konkursowych - albumów i kronik zawierających unikalne informacje o regionie, można zobaczyć również dokumentację prasową i fotograficzną związaną z konkursem. Jest się czym pochwalić, bo organizowany już od ponad piętnastu lat konkurs przyniósł imponujący dorobek. Tym on jest cenniejszy, że w jego tworzeniu czynnie uczestniczył niejeden myśleniczanin i mieszkaniec naszego regionu.

Pomysłodawczynią wystawy jest Małgorzata Rutowicz - przewodnik beskidzki i wieloletni współorganizator konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”, a ekspozycję przygotowała Dorota Kamińska - opiekun Punktu Konsultacji Krajoznawczej przy Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).