20 lat minęło

20 lat minęło
Konkurs rysunkowy na chodniku cieszył się dużą popularnośćią Fot. R. Sobkowicz

- Jest potrzeba organizacji Spotkań Integracyjnych, bo nadal wszyscy chcą na nie przychodzić. Spotykają się osoby niepełnosprawne, opiekunowie i stowarzyszenia z różnych miejscowości, dzielą się doświadczeniami, prezentują swój dorobek artystyczny, mogą spędzać czas na wspólnej zabawie – mówił Piotr Gofroń podczas jubileuszowych XX Spotkań Integracyjnych w Myślenicach.

Tradycyjnie Spotkania odbyły się na terenach zielonych przy restauracji Banderoza. Otworzył je starosta Józef Tomal i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Piotr Gofroń, a prowadził Zbigniew Morawski z Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli oraz darczyńców Spotkania miały bardzo bogaty i zróżnicowany przebieg. Na scenie występowały zespoły z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, stowarzyszeń z Myślenic, Sułkowic, Dobczyc i Trzemeśni. Dzięki ofercie przyjaciół można było skorzystać z przejażdżek zabytkowymi samochodami i motorami z przyczepą członków klubu Motosport Myślenice, przejażdżek na koniach ze Szkółki Jeździeckiej Hucuł w Myślenicach, obejrzeć pokaz sprzętu ratowniczego Państwowej Straży Pożarnej. Dla dzieci zorganizowano konkurs rysunkowy – rysowano kredą na chodniku oraz gry i miniturnieje sportowe. Oczywiście dla zwycięzców przewidziano nagrody, a dla wszystkich uczestników słodycze i drobne upominki. Nie obyło się też bez zabawy tanecznej w rytmach podawanych przez zespół Handykap oraz poczęstunku. Serwowano kiełbaski z grilla i napoje. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Malta Służba Medyczna z Myślenic.

O skali pikniku świadczą liczby – klub Motosport Myślenice przewiózł ok. 250 osób, a z przejażdżek konnych skorzystało 70 adeptów jeździectwa. Jak zwykle Spotkaniom Integracyjnym towarzyszyła wielka radość i serdeczna atmosfera tak wśród uczestników, jak opiekunów, organizatorów i sponsorów.

 

Ryszard Sobkowicz Ryszard Sobkowicz Autor artykułu

Nauczyciel i reporter, który ostatnie 25 lat poświęcił na relacjonowanie życia lokalnych społeczności - szczególnie funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych. (HISTORIA, WYDARZENIA, SAMORZĄD, KULTURA)