25 lat w służbie Myślenickiej Pani

25 lat w służbie Myślenickiej Pani

W pięćdziesiątą szóstą rocznicę swoich święceń kapłańskich, dwudziestopięciolecie posługi kapłańskiej u Myślenickiej Pani w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach świętował w niedzielę 21 czerwca ksiądz prałat Karol Jarosz.

W trakcie minionego dwudziestopięciolecia, piętnaście lat pełnił funkcję proboszcza parafii. W czasie pełnienia swojej funkcji z niezwykłą pieczołowitością dbał o świątynię, szczególną czcią otaczając Matkę Bożą Myślenicką, był również przewodnikiem duchowych dla wielu parafian i inicjatyw związanych z posługą kościoła. Dziś jako rezydent na zasłużonej emeryturze, Ksiądz Karol wcale nie zwalnia tempa, dalej służąc radą, pomocą i swoją pracą na rzecz rozwoju parafii.

W czasie dziękczynnej Mszy Świętej wyrazy uznania oraz życzenia dostojnemu jubilatowi złożyli Ksiądz Proboszcz Zdzisław Balon, który przypomniał w czasie homilii działalność jubilata, przedstawiciele różnych środowisk, grup i stowarzyszeń działających przy parafii, lokalne władze gminne i przedstawiciele powiatu, jak również obecni na mszy parafianie, którzy nagrodzili jubilata kilkukrotnymi gromkimi brawami.

Również i my dziękujemy Księdzu Karolowi za jego obecność wśród nas i życzymy zdrowia oraz kolejnych długich lat w naszej parafii.

 

 

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Socjolog i kulturoznawca. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Dziennikarz, w latach 2019 i 2020 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.