Akcja charytatywna „Pudełko po butach”

Gmina 9 lutego 2021 Wydanie 6/2021
Akcja charytatywna „Pudełko po butach”

Myślenicki Klub Wolontariatu zaprasza wszystkich nauczycieli, uczniów i ich rodziny do udziału w akcji charytatywnej pod nazwą „Pudełko po butach”.

Celem akcji jest zbiórka pakowanej żywności, gotowej do spożycia np. pasztety, konserwy, sery, słodycze, mleko w kartonach itp., która następnie zostanie przekazana bezdomnym, będącym podopiecznymi Fundacji Ojca Pio z Krakowa. Paczka utworzona z zebranej żywności powinna mieć symboliczną wielkość pudełka po butach, gdyż będzie ona przekazana w całości jednej, konkretnej osobie bezdomnej.

Prosimy o składanie paczek do 10 marca 2021 r. do opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu. Po zakończeniu akcji prosimy o kontakt z Przewodniczącą Klubu Wolontariatu Myślenice- Renatą Piekarz, w celu ustalenia terminu odbioru pudełek i przekazaniu ich podopiecznym Fundacji Ojca Pio. Prosimy opiekunów o uwrażliwienie darczyńców, że w pudełkach nie powinny znaleźć się produkty o krótkiej ważności oraz te, które wymagają przetworzenia np. makaron czy ryż. Takie produkty, mogą znaleźć się w osobnych reklamówkach.