Alkoholowa demolka na osiedlu

Miasto 17 października 2013 Wydanie 37/2013
Alkoholowa demolka na osiedlu
Alkoholowa demolka na osiedlu, fot. KPP Myślenice

Pijana osiemnastolatka koszem na śmieci zniszczyła 7 samochodów zaparkowanych na Osiedlu Tysiąclecia

Mieszkańców Osiedla Tysiąclecia w nocy ze środy na czwartek w ubiegłym tygodniu zbudził hałas i krzyki. Zegarki wskazywały godz. 3:20. Spoglądając za okno można było zobaczyć pijaną osiemnastolatkę, która prawdopodobnie aluminiowym koszem na śmieci uderzała w zaparkowane na osiedlowych uliczkach samochody. Wśród przebudzonych mieszkańców znalazł się policjant. Tej nocy nie był na służbie, jednak postanowił zareagować.

Między innymi dzięki jego interwencji kilka minut później w pobliżu bloku nr 1 policjantom udało się zatrzymać pijaną dziewczynę. Jak się okazało, sprawczynią zamieszania była osiemnastoletnia mieszkanka Myślenic.

- Podjęte tej nocy czynności dowiodły, że młoda kobieta prawdopodobnie aluminiowym koszem na śmieci lub innymi przedmiotami spowodowała uszkodzenia aż siedmiu samochodów. Szkody to w głównej mierze wybite lub stłuczone szyby, wgniecenia karoserii i przerysowania – wyjaśnia Szymon Sala.

Policjanci dotarli do poszkodowanych osób. Natomiast agresywna dziewczyna będąca pod wyraźnym działaniem alkoholu trafiła do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiała. W dniu oddania gazety do druku, motywy działania zatrzymanej nie były jeszcze znane policji. Za zniszczenie, uszkodzenie lub uczynienie niezdatnej do użytku cudzej rzeczy grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat.

p.jag