Andrzej Domagalski doceniony

Andrzej Domagalski doceniony

Andrzej Domagalski - dziennikarz, autor książek, wydawca, a w latach 70. i 80. twórca i organizator przedsięwzięć kulturalnych w Krakowie.

W krakowskiej „Rotundzie” był dyrektorem ds. programowych i inicjatorem takich wydarzeń kulturalnych jak: Jazz Juniors czy KIKS (Konkurs Inicjatyw Kabaretów Studenckich). Przez wiele lat etatowo związany ze znakomitym

krakowskim dziennikiem sportowym „Tempo” oraz „Dziennikiem Polskim”.

Ma na koncie blisko 6 tysięcy artykułów, z czego niemal dwie trzecie poświęcone jest wydarzeniom z terenu gminy Dobczyce. W ubiegłym roku ukazała się „Monografia Ogniska TKKF w Dobczycach” jego autorstwa, opisująca 60 lat dziejów jednego z najstarszych stowarzyszeń TKKF w Małopolsce. Premiera książki zbiegła się z obchodami jubileuszu 60-lecia TKKF, zaś jej autor był gościem specjalnego spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach.

Wszystko to nie przeszło bez echa i w tym roku Andrzej Domagalski otrzymał Nagrodę Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce, a obok niego podobne wyróżnienia otrzymali – Elżbieta Polończyk- Moskal, Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”, Paweł Stożek, Kazimierz Gierlach i Klub Przewodników PTTK Oddział Dobczyce oraz Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne „Gościniec” Kornatka wraz z grupą teatralną. Andrzej Domagalski jest w trakcie pracy nad książką o historii „Rotundy” oraz opracowania dotyczącego najsłynniejszych polskich bardów. Styl pisarski współautora (razem z Leszkiem Kwiatkowskim) książki „Kabaret w Polsce 1950-2000” , oparty na anegdocie i wartkiej opowieści każe przypuszczać, że warto na te pozycje czekać.

 

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).