Bardzo udany debiut młodych piłkarek Respektu Myślenice w turnieju o puchar Tymbarku

Sport 21 czerwca 2022 Wydanie 23/2022
Bardzo udany debiut młodych piłkarek Respektu Myślenice w turnieju o puchar Tymbarku

Drużyny Respekt Myślenice dziewcząt w kategorii U-10 oraz U-12 zostały po raz pierwszy w tym roku zgłoszone do Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Oba zespoły sprawiły bardzo dużą niespodziankę wygrywając eliminacje powiatowe i meldując się w finałach wojewódzkich. Dziewczynki w kategorii U-10 zdobyły srebrny medal w Województwie, natomiast starsze koleżanki zameldowały się w Finale XXII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku! Warto wspomnieć, że w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim wygrały wszystkie mecze nie tracąc bramki.

Wyjazd dziewcząt w kategorii U-12 na Finały XXII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” do Warszawy był bardzo dużą niespodzianką. Dziewczynki w Finale Turnieju zajęły bardzo wysokie 6 miejsce, a Ania Filipek została Królową Strzelczyń turnieju co spowodowało, że Respekt Myślenice wybrzmiał na Stadionie Narodowym. Ania jest zawodniczką, która dołączyła do drużyny kilka miesięcy temu, swoje pierwsze treningi odbywała w Szkółce Piłkarskiej Gościbia Sułkowice, a jej szkoleniowcem był Szymon tokarz, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę i patrzenie holistyczne na rozwój zawodników.

W rozgrywkach grupowych dziewczęta rywalizowały w Grupie I i zajęły 2 miejsce po wygranej z SP Idzbark 0:8, UKS Unia Lublin 0:4 oraz przegranej z drużyną AP Jagiellonia Białystok 2:1. Po pierwszym dniu dziewczęta miały najlepszy bilans bramkowy z wszystkich zespołów – 11 bramek na plusie. W drugim dniu zawodów dziewczęta przegrały mecz z drużyną SMS Łódź i tym samym znalazły się w grupie grającej o miejsca 5-8. Wygrana z drużyną Ślęza Wrocław w kolejnym etapie pozwoliła zagrać drużynie Respekt Myślenice o 5 miejsce z zespołem KS AP Diamonds, który wygrała drużyna przeciwna i tym samym finalnie zespół z Myślenic zajął 6 miejsce.

Jak mówi trener Kamil Mistarz:

- Z bardzo dobrej strony pokazały się nasze zawodniczki z kategorii U-12 w Ogólnopolskich Finałach XXII edycji Turnieju o Puchar Tymbarku „Z Podwórka na Stadion”. Pierwszy dzień obfitował w mnóstwo zdobytych bramek oraz wielkie emocje związane z meczami fazy grupowej, a także wspólne kibicowanie Reprezentacji Amp Futbol Polska. Dzień drugi to faza finałowa, w której mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle najmocniejszych drużyn z całej Polski. Młode piłkarki Respektu pokazały, że niezależnie od wyniku oraz przeciwnika zawsze starają się grać w określony sposób, krótko otwierając grę od bramki, tworząc zespołowe akcje, a także często decydując się na drybling. Finalnie w swoim pierwszym występie w Turnieju o Puchar Tymbarka zajmujemy bardzo dobre miejsce, a Ania Filipek zostaje Królową Strzelczyń i odbiera statuetkę na murawie PGE Stadionu Narodowego. Była to piękna przygoda, na którą zawodniczki zasłużyły sobie swoim podejściem do treningów, a zdobyte doświadczenie piłkarskie oraz mentalne z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Skład: Emilka Magiera, Sylwia Kuchnia, Patrycja Mazur, Ania Filipek, Alicja Rapacz, Zosia Latocha, Martyna Studnicka, Justyna Ślęzak.

Klasyfikacja końcowa: 1.Beniaminek Krosno 2.UKKS Katowice 3.UKS SMS Łódź 4.AP Jagiellonia Białystok 5.KS AP Diamonds 6.RESPEKT MYŚLENICE 7.UKS Tęcza Bydgoszcz 8.LKS Ślęza Wrocław 9.AP Lotos Gdańsk 10.Warta Poznań 11.UKS Unia Opole

UKS Unia Lublin 12.MUKS „PS” Kostrzyn nad Odrą 13.Gmina Brody Team 14.Olimpia Szczecin UKS 15.SP Idzbark.

- Drużyny młodzieżowe Respekt Myślenice były tworzone bardzo powoli. Treningi zaczynały się z trzema zawodniczkami, później długi okres czasu było dziesięć dziewczynek, ale nie poddaliśmy się – mówi Magdalena Gorzelany – Dziadkowiec. - Wytrwale dążyliśmy do celu, zgłaszając dziewczynki do lig halowych i czekając, że nadejdzie dzień, gdy dziewczynek będzie coraz więcej. Obecnie Respekt liczy 85 grających piłkarek w grupie: orliczki, młodziczki, juniorki, seniorki. Wyjazd do Warszawy, rywalizacja z najlepszymi, reprezentowanie Myślenic na PGE Narodowy to ogromna przygoda, wzruszenie i zadowolenie, lecz największym sukcesem jest to, że udało zbudować się zespół kobiecy, który szkoli młodzież będącą zapleczem dla drużyny seniorek. Obecnie klub powołał do życia Szkółkę Piłkarską Respekt Myślenice, której przyznano certyfikat – Zieloną Gwiazdkę PZPN. Jest to owoc ciężkiej pracy osób zarządzających klubem, jak również Trenerów Przemysława Senderskiego, który posiada licencję UEFA A i cały czas dba o rozwój osobisty podnosząc swoje kwalifikacje oraz Kamila Mistarza, który realizuje szkolenie zwracając bardzo szczególną uwagę na to, aby dziewczynki grały piłką. Dodatkowo w klubie jako trenerki pierwsze kroki stawiają wychowanki Maria Dziadkowiec oraz Zuzanna Węglarz grające w drużynie seniorskiej. Aby wszystko ze sobą współgrało potrzeba koordynacji – tym zajmuje się Trener Koordynator na co dzień pracujący z seniorkami Przemysław Senderski, głównie to nim spoczywa odpowiedzialność za szkolenie, lecz wraz z Trenerem Kamilem tworzą świetny duet, który przekłada się na wyniki zespołu.

Wyjazd do Warszawy był realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Sponsorem Głównym LKS Respekt Myślenice jest PKN Orlen.

MD