Beskidzkie Lato na Kudłaczach

Beskidzkie Lato na Kudłaczach

Z początkiem lipca Oddział PTTK Lubomir w Myślenicach rozpoczął letni sezon turystyczny w Beskidach. Dla turystów małych i dużych przygotowano moc atrakcji.

Co roku myślenicki Oddział PTTK rozpoczynał sezon turystyczny w kwietniu. Niestety w ubiegłym roku ze względu na pandemię nie udało się tradycyjnie rozpocząć sezonu turystycznego w Beskidzie Myślenickim przy schronisku na Kudłaczach. Sytuacja pandemiczna pozwoliła na to dopiero w cieplejsze lipcowe dni.

Podobnie było również w tym roku: kwiecień upływał pod znakiem lockdownu. Ale lipiec i wspaniała letnia pogoda pozwoliły, aby spotkać się przy naszym schronisku. Na uczestników czekała moc atrakcji. Dla małych i dużych przygotowane były dmuchańce (zjeżdżalnia oraz dmuchany plac zabaw) dzięki Balonowemu Światowi Dzieci, turystyczne ognisko oraz koncert Zielonego Szlaku.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej w intencji turystów, przewodników i Ludzi Gór, którą odprawił ksiądz Andrzej Klem. Kulminacją imprezy był natomiast prapremierowy pokaz filmu Inscenizacji „Bitwy pod Łysiną” zrealizowanego przez Oddział PTTK Lubomir przy współpracy z telewizją iTV Myślenice.

Podczas wydarzenia zorganizowano również konkursy sprawnościowe oraz wiedzy. Zwycięzcom nagrody wręczyli obecni na uroczystości radni sejmiku województwa Małopolskiego Robert Bylica oraz Stanisław Bisztyga.

Zarząd Oddziału PTTK Lubomir w Myślenicach składa podziękowania Miastu i Gminie Myślenice, Gminie Pcim, Starostwu Powiatowemu oraz radnym sejmiku województwa Małopolskiego za wsparcie imprezy.

Mateusz Murzyn