„Bez waszej pomocy nie byłoby tylu ton rzeczy, ton jedzenia i tylu rąk do pomocy – dziękujemy.”

„Bez waszej pomocy nie byłoby tylu ton rzeczy, ton jedzenia
i tylu rąk do pomocy – dziękujemy.”

W środowe przedpołudnie burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka i kierownik CUS Małgorzata Aleksandrowicz spotkali się z przedstawicielami stowarzyszeń, instytucji i firm, które swoim zaangażowaniem i pomocą materialną, wspierali działania gminy w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

To, co wydarzyło się w lutym tego roku, było wielkim sprawdzianem naszej ludzkiej empatii, współczucia, solidarności, ale również organizacji – jak zorganizować pomoc, by dotarła ona wszędzie tam, gdzie jest potrzebna, jak zapewnić mieszkanie, jedzenie, ubranie i opiekę tym, którzy w pośpiechu opuścili swój kraj, uciekając przed działaniami wojennymi – przed takimi wyzwaniami stanęła również gmina Myślenice, która aktywnie włączyła się w pomoc potrzebującym. Pomoc udzielana była na różnych polach: od zapewnienia miejsc noclegowych, mieszkań, po udostępnienie towarów w sklepie za 0 złotych, organizację transportów z potrzebnymi rzeczami do Ukrainy, po pomoc psychologiczną dla uchodźców, i organizacyjną, w tym zapewnienie miejsc w szkołach przybyłych dzieci i młodzieży oraz umożliwienie skorzystania z lekcji języka polskiego – wachlarz działań był szeroki, w zależności od aktualnych potrzeb i wyzwań.

Podczas spotkania w urzędzie miasta, burmistrz miał okazję złożyć podziękowania tym, którzy przyczynili się do tego, by udzielić maksymalnego wsparcia potrzebującym z Ukrainy. W pomoc tę zaangażowanych było mnóstwo osób, firm, instytucji z naszej gminy.

„Bez waszej pomocy nie byłoby tylu ton rzeczy, ton jedzenia i tylu rąk do pomocy – dziękujemy.”

Darczyńcy akcja Solidarni z Ukrainą:

Sklep PSB Mrówka, Grupa BIOTOP, Góreccy Transport, Firma usługowo-transportowa Jakub Chudaszek, Piwowarczyk Transport Spedycja Logistyka, CREATOM Reklamy, MMK Moto Centrum Motoryzacyjne, Sklep Megabrand, Archon, Neo School, NETFOX, Familia Sp.zo.o., Parkiet Expert, PESMENPOL, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenice, Dama Kier, Gospodarstwo Sadownicze Hudaszek, BEPCO Polska Sp. z o.o., Lewiatan ul. 3-go Maja 21, Sklep Jan ul. Kasprowicza 13, Hitpol – ul. Zdrojowa 14b, Szkoła Podstawowa nr 4 im. św. Jadwigi Królowej w Myślenicach, Przedszkole nr. 6 Myślenice, Przedszkole Montessori Myślenice, Przedszkole Little Steps Kraków, Przedszkole Bajkowa Kraina, Stowarzyszenie MAYDAY Kraków, GARNITEX Salon Mody Eleganckiej, Kierowcy firmy Bzomex, Piekarnia „Sidor”, Piekarnia Pan Steskal, Centrum Zdrowia Psychicznego w Myślenicach, Apteka Eskulap, Apteka Zdrowie, Małgorzata Jaśkowiec – Orange, Malta, Grupa Poszukiwawczo Ratownicza, OSP Górne Przedmieście, Meble Ryś, Dzienny Dom Senior+.

Marta Duszyk Marta Duszyk Autor artykułu

Absolwentka teatrologii na UJ, wielka miłośniczka książek, lubi spokój, koty i psy; z uwagą obserwuje otaczającą ją rzeczywistość i ludzi. Sekretarz Redakcji Gazety Myślenickiej od grudnia 2019.