Bezcenne punkty

Bezcenne punkty

Tenisiści stołowi UKS Zarabie w tym sezonie niemal w każdym meczu muszą walczyć o życie. Zespół, który w poprzednich rozgrywkach był bliski utrzymania w II lidze, doznał przed startem obecnych III ligowych bojów poważnych osłabień kadrowych, gdyż odeszli do TKKF Dobczyce Adam Gdula i Dominik Zakrzyński, a w drużynie nie ma również Damiana Magulskiego.

W tej sytuacji zwycięstwo nad LKS Kłos Olkusz było arcyważnym krokiem na drodze do utrzymania statusu trzecioligowca. Tak też się stało i chociaż goście przyjechali do Myślenic składem mocno rezerwowym (bo zapewnili sobie już udział w górnej połówce tabeli walczącej o awans), to punkty przecież liczą się tak samo. W najbliższa sobotę UKS Zarabie zagra wyjazdowe spotkanie z Płomieniem II Limanowa. Będzie to spotkanie jeszcze ważniejsze niż to z Kłosem Olkusz, bo Płomień to bezpośredni rywal w walce o utrzymanie.

UKS Zarabie – LKS Kłos Olkusz 13:1

Dla UKS Zarabie punktowali : Bogdan Czyżycki 1.5 pkt, Zbigniew Stalmach 2 pkt, Piotr Swiatłon 3.5 pkt, Waldemar Kuzio 2.5 pkt, Maciej Nalepa 3.5 pkt.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).