„Bezpiecznie na wsi mamy …”

„Bezpiecznie na wsi mamy …”

W poniedziałek 6 czerwca w gościnnych progach Muzeum Niepodległości w Myślenicach uhonorowano laureatów XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt.„Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadku znamy” oraz III Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod tym samym hasłem. Organizatorem obu konkursów jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Laureatów konkursów i zaproszonych gości przywitała Halina Żak, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Myślenicach. Z laureatami spotkali się poseł Władysław Kurowski, radny sejmiku wojewódzkiego Robert Bylica, wiceburmistrz Mateusz Suder oraz przedstawiciele gmin Raciechowice i Wiśniowa, którzy wręczyli im nagrody i upominki. Do muzeum przybyli zdobywcy II oraz III miejsca z obu grupy wiekowej oraz osoby wyróżnione w etapie regionalnym.

Laureatom pierwszych miejsc, których prace trafiły do etapu wojewódzkiego, nagrody zostaną wręczone na uroczystej gali podsumowującej etap wojewódzki w Krakowie.

Komisja konkursowa oceniając prace pod względem zgodności z tematem, walorów estetycznych, oryginalności, pomysłowości w zobrazowaniu przesłania konkursu, ustaliła że w wyniku przeprowadzonych eliminacji wśród 330 uczniów z 34 szkół podstawowych powiatu myślenickiego, laureatami  etapu  regionalnego zostali:

 - w I grupie wiekowej (klasy 0-3): I miejsce –  Martyna Jaśkowiec z  kl. II Szkoły Podstawowej w Zasani; II – Dawid Mirek z kl. II SP nr 1 w Stróży; III – Patrycja Hupert z kl. I SP w Skomielnej Czarnej;

- w II grupie wiekowej (klasy 4-8): I miejsce -  Emilia Wadyl z kl. VII SP w Kornatce; II – Konrad Sikora z kl. VII SP w Węglówce; III – Sebastian Grząślewicz z kl. VII SP w Jaworniku.

Przyznano także wyróżnienia. Osoby wyróżnione to: Magdalena Niemczyk z kl. VIII SP w Borzęcie; Wojciech Skóra z kl. IV SP w Jasienicy; Nikola Ziembla z kl. V SP w Jasienicy; Paulina Święch z kl. IV SP w Jasienicy; Jessica Susuł z kl. VII SP w Jaworniku; Weronika Bała z kl. VI SP w Lipniku; Szymon Skóra z kl. V SP w Lipniku; Filip Kucała z kl. VI w Lipniku; Marcel Karpierz z kl. 0 SP nr 3 w Stróży; Mateusz Hajdas z kl. IV SP nr 3 w Stróży; Szymon Żak z kl. V SP nr 3 w Stróży; Zuzanna Kluzik z kl. VII SP w Harbutowicach; Hubert Nowak z kl. VII w Krzeczowie; Zofia Majda z kl. V SP w Węglówce; Patrycja Malec z kl. III SP w Węglówce; Julia Ślósarz z kl. V SP w Węglówce; Szymon Lenart z kl. VIII SP w Brzączowicach; Jakub Byczkowski z kl. I SP w Dziekanowicach; Nikodem Król z kl. II SP nr 2 w Sułkowicach; Dominika Wadyl z kl. I SP w Kornatce; Rafał Murzyn  z kl. III SP w Raciechowicach; Julia Lampa z kl. II SP w Glichowie; Paulina Sysło z kl. III SP  w  Krzyszkowicach; Bianka Kubańska z kl. II SP w  Krzyszkowicach.

Ponadto w tym dniu wręczono również nagrody dla uczestników etapu regionalnego III Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu na rymowankę zgłosiło się 10 uczniów z 4 szkół powiatu myślenickiego. W wyniku przeprowadzonych eliminacji Komisja konkursowa najwyżej oceniła prace, których autorami są: I - Kamil Talaga z kl. IV; II- Alan Kurek z kl. V i III - Agata Rak z kl. IV, wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Stróży. Zgodnie z regulaminem praca zdobywcy pierwszego miejsca została przekazana do kolejnego etapu wojewódzkiego, który odbywa się w OR KRUS w Krakowie.

Witold Rozwadowski Witold Rozwadowski Autor artykułu

Prezes MARG Sp. z o.o. Redaktor naczelny. Przez wiele lat pracował w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, Wcześniej w latach 1999-2003 pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Myślenickiej. (SAMORZĄD)