Blisko 3,5 miliona dla Gminy Pcim!

Region 28 września 2021 Wydanie 37/2021
Blisko 3,5 miliona dla Gminy Pcim!

- Długofalowe starania stały się faktem – mamy dofinansowanie na przebudowę i rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Trzebuni – mówi dla Gazety Myślenickiej Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk.

W ubiegły wtorek jedną z miejscowości gminy Pcim, Trzebunię, odwiedził Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Celem wizyty było podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji związanej z przebudową i rozbudową Zespołu Placówek Oświatowo-Kulturalnych w Trzebuni. Wsparcie finansowe, wynoszące 3 480 000 zł, to kwota otrzymana na mocy decyzji premiera Mateusza Morawieckiego z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

- Odkąd zostałem wojewodą bardzo aktywnie pan wójt z panem posłem Władysławem Kurowskim zabiegali o to, aby środki z rezerwy Pana Premiera właśnie na tę szkołę, dużą szkołę w Trzebuni, trafiły. I tak się staje dzisiaj – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej wojewoda, Łukasz Kmita.

Montaż finansowy tej inwestycji składa się z dwóch części, a wspominane dofinansowanie jest jednym z nich. Dzięki temu przedsięwzięciu uda się również zadbać m.in. o nowe instalacje: elektryczną, wodociągową oraz kanalizację sanitarną.

Alicja Dzierżęga