BMW kontra stodoła

Region 17 października 2013 Wydanie 37/2013
BMW kontra stodoła
BMW kontra stodoła

Cztery osoby zostały ranne po tym jak prowadząca BWM osiemnastolatka straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w stodołę przy drodze w Krzeczowie

Dyżurny myślenickiej straży pożarnej odebrał telefon o wypadku w Krzeczowie (gmina Lubień) w niedzielę 6 października o godz. 2:38. Do akcji zadysponował OSP z Lubnia oraz zawodową jednostkę z Myślenic. Strażacy na miejscu zobaczyli samochód BMW, który uderzył w przydrożną stodołę. W jego wyniku w środku pojazdu uwięzione zostały cztery osoby. - Przy pomocy nożyc i rozpieraczy dostaliśmy się do pojazdu, aby pierwszej pomocy mogli udzielać ratownicy medyczni – wyjaśnia Marian Rokosz, rzecznik prasowy PSP Myślenice.

Jak wynika z ustaleń policji, kierująca osobowym BMW osiemnastolatka, z nieustalonych do tej pory przyczyn, straciła panowanie nad samochodem, zjechała z drogi i uderzyła w przydrożną stodołę. Zarówno ona, jak i trzech mężczyzn w wieku od 22 do 26 lat doznało ciężkich obrażeń ciała. U kobiety i jednego z pasażerów lekarze stwierdzili stan zagrażający życiu lub ciężki. Jeden z mężczyzn (22-latek) z potłuczeniami pozostał w myślenickim szpitalu, pozostali trafili do krakowskich placówek specjalistycznych.

- Wszyscy podróżujący BMW pochodzili z jednej z wiosek w gminie Jordanów. W tej chwili nie wiadomo, czy kierująca lub pasażerowie byli pod działaniem alkoholu, będzie to przedmiotem dalszych badań – wyjaśnia Szymon Sala, z KPP w Myślenicach.

p.jag