Bogaty świat literatury

Bogaty świat literatury

„Mała książka – wielki człowiek” to innowacyjna ogólnopolska kampania, stworzona z myślą o dzieciach, które rozpoczynają swoją edukację w szkole podstawowej i z radością podejmują pierwsze kroki w nauce czytania.

Głównym celem projektu jest nie tylko dostarczenie pierwszoklasistom specjalnie przygotowanej książki, ale przede wszystkim zapewnienie im niezapomnianej przygody z literaturą. Dzięki specjalnie dobranym lekturom, dzieci mają okazję doświadczyć fascynującego świata literackich historii, rozwijając jednocześnie umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania. Książka staje się dla nich bramą do pełnego wyobraźni świata, a zdobyte umiejętności stają się fundamentem ich dalszego rozwoju czytelniczego.

Dyrektor Szkoły w Jaworniku, Renata Marzec, osobiście wręczyła uczniom klas pierwszych Wyprawkę Czytelniczą w dniu 8 listopada. Centralnym elementem wyprawki był egzemplarz książki „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek, z pięknymi ilustracjami Emilii Dziubak. Bohaterką tej magicznej opowieści jest Gabrysia, która podczas wizyty w antykwariacie swojego dziadka odkrywa tajemnicze przedmioty, związane z przeszłością, tworzącą barwną mozaikę minionych czasów.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” nie tylko dostarcza edukacyjne narzędzia, ale przede wszystkim stawia na rozwijanie pasji, wyobraźni i wrażliwości dzieci poprzez fascynujący świat literatury. Tegoroczna kampania jest nierozerwalnie związana z hasłem: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”. To nie tylko wyzwanie, ale także zachęta dla rodziców i opiekunów do wspierania rozwijającej się pasji czytelniczej swoich podopiecznych.

Karolina Korneszczuk-Podoba Karolina Korneszczuk-Podoba Autor artykułu

Studiowała resocjalizację na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Jej największą życiową pasja jest praca, nie wyobraża sobie bezczynności, dlatego często robi wiele rzeczy na raz i z reguły jej się to udaje