Burmistrz spotkał się z dyrektorami placówek oświatowych

Edukacja 27 listopada 2018 Wydanie 42/2018
Burmistrz spotkał się z dyrektorami placówek oświatowych

W czwartek w myślenickim magistracie odbyły się dwa spotkania burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki - z dyrektorami szkół podstawowych oraz przedszkoli samorządowych i żłobka

- Po spotkaniach z pracownikami urzędu przyszedł czas na rozmowę z dyrekcjami placówek oświatowych, chcę poznać zamierzenia inwestycyjne każdego Przedszkola Samorządowego, Szkoły Podstawowej i Żłobka, aby planując budżet gminny na rok 2019 podjąć decyzje co do priorytetów - mówił do zebranych dyrektorów burmistrz Jarosław Szlachetka.

Burmistrz najpierw spotkał się z dyrekcjami szkół podstawowych i konsultował między innymi przystąpienie do programów edukacyjnych takich jak Szkolny Klub Sportowy, Interaktywnych Tablicach, Ogólnopolskiej Sieci Edukacji, czyli przyłączeniu do sieci internetowych, czy Narodowym Programie Czytelnictwa. Ponadto myślenicki żłobek samorządowy przymierzy się do przystąpienia do programu „Maluch+” prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podczas spotkania z dyrektorkami przedszkoli samorządowych oraz żłobka również podjęto dyskusję na temat ewentualnych inwestycji i priorytetów do wykonania w najbliższym roku. Burmistrz Jarosław Szlachetka zadeklarował też swoją pomoc w składaniu wniosków o dofinansowania i środki zewnętrzne, zarówno instytucjonalne jak i rządowe, a także zapowiedział spotkania w placówkach mające na celu zapoznanie się z wyzwaniami jakie czekają go w przeciągu całej pięcioletniej kadencji.

- Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia będę chciał się spotkać w każdej placówce z dyrektorami oraz pracownikami. Musimy wspólnie podjąć decyzje inwestycyjne i zaplanować je w czasie. Zdaję sobie sprawę, że potrzeby są szerokie, ale planując budżet musimy myśleć o kondycji finansowej gminy i priorytetach dla bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszej gminy - dodał Jarosław Szlachetka.