Chatka Puchatka niesie pomoc

Chatka Puchatka niesie pomoc
Krakowskie placówki doceniają wsparcie myślenickiego przedszkola. Potrzeb jest wiele. Na zdjęciu od lewej: siostra Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, właścicielka przedszkola Chatka Puchatka Aneta Sraga i inicjatorka akcji Paulina Guzik. Fot. Fot: archiwum przedszkola Chatka Puchatka

Słodycze i inne prezenty na rzecz podopiecznych Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych św. Ludwiki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krakowie przekazało przedszkole Chatka Puchatka z Myślenic.

Akcję, już po raz drugi, zainicjowała Paulina Guzik - mama jednego z dzieci uczęszczających do przedszkola. - Miała ona na celu uświadomienie przedszkolakom jakie potrzeby mają dzieci nieposiadające rodzin. Bardzo się cieszyły, że mogą im pomóc - mówi Agata Rożek, dyrektorka Chatki Puchatka.

Zbiórka słodyczy rozpoczęła się 7 grudnia. - Chcieliśmy, by nasze dzieci podzieliły się z podopiecznymi krakowskich placówek słodkościami otrzymanymi 6 grudnia od mikołaja - wyjaśnia pani Agata. W tym roku dodatkowo zorganizowano kiermasz pierogów i uszek, z którego dochód (uzbierano blisko 5 tys. zł) przeznaczono na zakup niezbędnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży rzeczy, takich jak krzesła do biurek czy kosmetyki. Wszystkie prezenty dostarczone zostały do Krakowa 18 grudnia.

Pierogi i uszka

Jak przyznaje Agata Rożek, akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Chętnie włączyło się w nią całe przedszkolne środowisko i nie tylko. - Dzieci przyniosły mnóstwo słodyczy, a pracownicy przedszkola przygotowali pierogi (ruskie, z kapustą i grzybami, truskawkami, borówkami) i uszka z grzybami, które zakupili rodzice przedszkolaków. Poza tym, wsparły nas firmy z Myślenic - Lamberg i Polwell Polska oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny w Szczyrzycu. Firma Lamberg przekazała potrzebującym czapki i opaski, a w firmie Polwell Polska oraz w Szczyrzycu przeprowadzono zbiórkę słodyczy - relacjonuje pani Agata.

Warto wspomnieć o tym, że akcja pomocy podopiecznym krakowskich placówek to nie pierwsza, w którą angażuje się przedszkole Chatka Puchatka. Dzieci zbierają nakrętki, które oddane na zbiórkę w zamian za środki finansowe wesprą leczenie Hani Grzechackiej z Myślenic, u której zdiagnozowano mutację genu powodującą ciężką chorobę mięśni. W grudniu, podobnie jak w ubiegłym roku, przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowały stroiki świąteczne dla Caritasu, który obdarował nimi osoby samotne i potrzebujące z terenu gminy Myślenice. - Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci pomagania innym, to na pewno zaprocentuje w ich dorosłym życiu - podsumowuje nasza rozmówczyni i podkreśla, że panie z przedszkola już myślą o realizacji kolejnych charytatywnych pomysłów.

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).