Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku obchodzi pięciolecie

Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku obchodzi pięciolecie

Tydzień temu na naszych łamach ukazał się artykuł (autorstwa Haliny Kaczmarek) o zakończeniu roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, podsumowujący mijające 12 miesięcy działalności tej instytucji. Wypada jednak wspomnieć o jeszcze jednym ważnym wydarzeniu, które zasługuje na osobny akapit. To chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Powstał w 2017 roku, zatem odchodzi w tym roku swój „drewniany” jubileusz. Inicjatorką jego powstania była Halina Podmokły i w swojej pierwotnej formie chór liczył 12 osób. Dziś jego skład osobowy rozrósł się do 23 śpiewaków i pewnie na tym się nie skończy, bo kto zasila jego szeregi, ten nie żałuje.

Chór ma już na swoim koncie kilkadziesiąt występów w rozmaitych miejscach (m.in. W Dziennym Domu Seniora w Drogini, na Senioraliach w MOKiS czy też w Osieczanach). Na ich bardzo szeroki już repertuar składają się nie tylko pieśni patriotyczne w rodzaju „Przybyli ułani pod okienko”, ale również „Biały Krzyż” Czerwonych Gitar, „Tolerancja” Stanisława Sojki, „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty i Anawy czy też utwory Zbigniewa Wodeckiego.

Od niedawna chór ma już własny hymn, do którego słowa napisała Teresa Święch, a muzykę Monika Szymska. W obecnym składzie chóru występują (w kolejności alfabetycznej): Marian Bała, Władysław Baran, Bronisława Bieniek, Maria Bolisęga, Krystyna Bogdanowicz- Wygona, Anna Brytan, Zbigniew Dziekan, Ewa Gorączko, Danuta Jawor, Wiesław Jawor, Anna Juda, Władysława Kuc, Maria Kupiec, Janina Mistarz, Marek Nowak, Genowefa Ostafin, Alicja Podlasek, Halina Podmokły, Marcin Szybowski, Anna Tomsits, Barbara Ulman, Franciszek Woźniak i Tadeusz Wygona. Na koniec wypada napisać o osobie, bez której ten zespół wokalny nie miałby prawa w ogóle wystartować. Monika Szymska nie bez powodu jest uważana za wielką osobowość muzyczną w naszym regionie i nie tylko. Chór „Cantata” z myślenickiej PSM I stopnia im. Ludomira Różyckiego od wielu lat jest dla niej powodem do chwały, ale z seniorskiej wokalnej reprezentacji UTW ma prawo być nie mniej dumna. Nie do przecenienia jest jej fantastyczną praca i wielkie zaangażowanie. Pani Moniko, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku dziękują Pani po tysiąckroć!

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).