Ciemno na Tarnówce

Ciemno na Tarnówce
Ciemno na Tarnówce Fot. Piotr Jagniewski

"Codziennie borykamy się z brakiem oświetlenia ulicznego, a dodatkowo oślepiają nas samochody jadące Zakopianką"  w liście do nas piszą mieszkańcy Tarnówki

Do naszej redakcji dotarł list pod którym podpisało się 50 mieszkańców Tarnówki. (…) „Codziennie borykamy się z brakiem oświetlenia ulicznego, a dodatkowo oślepiają nas samochody jadące Zakopianką. Na przystanku przy Zakopiance brakuje oświetlenia i wiaty. Mokniemy na deszczu, śniegu, narażamy się na wiatr czekając na dojazd do pracy, czy szkoły. Nawierzchnia ulicy w zimie odśnieżana jest po telefonicznych interwencjach, bo to droga niższej kategorii” - piszą mieszkańcy tej części miasta.

Jak zwracali nam uwagę na miejscu, Tarnówka leży po obu stronach Zakopianki, a dotarcie do wielu domów stanowi problem dla ich mieszkańców, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy po zmroku widoczność jest ograniczona. Zapowiadają, że mają zamiar zwrócić uwagę radnych na tę część miasta podczas najbliższego posiedzenia Rady Miejskiej.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)